SKANDAL: PKK'lıların ilaçları SGK'dan!

SKANDAL: PKK'lıların ilaçları SGK'dan!

Bölücü terör örgütü PKK’nın ilaç paralarını SGK'nın ödediği ortaya çıktı.

Skandal Ankara’yı karıştırırken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, olayı incelemek üzere Güneydoğu illerine tam 20 müfettiş gönderdi. Ankara’yı karıştıran PKK skandalının ayrıntıları şöyle:

“Kısa bir süre önce SGK Başkanlığı’na bir ihbar mektubu geldi. İhbar mektubunda, Diyarbakır, Şırnak başta olmak üzere bazı Güneydoğu illerinde, aralarında doktor ve eczaların bulunduğu bir çetenin, PKK’ya katılan örgüt üyelerinin kimliklerinin kullanılarak, sahte evraklarla devletten ilaç alındığı ve bu ilaçlarında yine kaçak yollarla Kandil’e gönderildiği öne sürüldü. İhbar mektubundaki iddialarla ilgili olarak ön inceleme yapan SGK müfettişleri, olayın doğru olduğunu tespit etti. Bunun üzerine, SGK derhal olaya el koyarak, Güneydoğu illerindeki tüm ilaç alımlarını incelemeye aldı. SGK skandalın büyüklüğü nedeniyle sadece Diyarbakır’daki alımları incelemek için 20 müfettiş gönderdi. Diğer illerde de değişik sayılarda müfettişler bu olayı araştırıyor.” (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2010, 08:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat Yıldız
Kürşat Yıldız - 11 yıl Önce

Lütfen gerçekçi olunuz da yazının başlığını değiştiriniz. Sıkandalmış ne sıkandalı herkesin yatak odasına kadara haberi olan yönetimin pkk nın ilaçlarındanmı haberi olmayacak güldürmeyin Allah aşkına adamı. Devlet ile problemi olanlara resmen yardımdır bu vede bilinmemesi mümkün değil. Halkın bellekleri silindi sanılıyor ama daha da bir miktar var. Yakında habur düzenlemesi pkk lılar içinde ilaç kolaylığı sağlanırsa şaşmayın.

SIRADAKİ HABER

banner66