Sol gözünü kaybetmekten son anda kurtuldu

Sol gözünü kaybetmekten son anda kurtuldu

Kahramanmaraş'ta ani görme kaybı yaşayan 70 yaşındaki kadın, sol gözünü kaybetmekten son anda kurtuldu. Retina dekolmanı teşhisiyle ameliyata alınan kadın sağlığına kavuştu.

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde ikamet eden 70 yaşındaki Senem Özen, ani görme kaybı yaşadı. Özel Uğur Göz Merkezi'nde tedavi altına alınan Özen'e detaylı bir şekilde muayeneden geçti.

Sol gözünün retina diye adlandırılan sinir tabakasından yırtılma ve yerinden ayrılma teşhisi konan Özen, acilen ameliyata alındı. Vitrektomi ameliyatıyla yeniden sağlığına kavuşan Özen'in sinir tabakasında ayrışma olmaması içim sol gözünün içerisi sıvı silikon ile dolduruldu.

70 yaşındaki Özden'in çok ciddi bir sağlık sorunu atlattığını söyleyen Dr. Ahmet Metin Başkan, yapılan ameliyatta zamanın çok önemli olduğunu ifade ederek, hastaya zamanında müdahale edildiğini söyledi.

Bu tür ameliyatlarda ne kadar erken müdahale edilirse görme kalitesinin de o kadar yüksek olacağını belirten Başkan, özel eğitim gerektiren bir teknikle ameliyata alınan Özden'in sinir tabakasında ayrışma olmaması için göz içerisinin sıvı silikon ile doldurulduğunu dile getirdi.

Ahmet Metin Başkan, silikonun 3 ay sonra çıkarılacağını ve görmenin daha net olacağını vurguladı.

Sol gözünü kaybetmekten son anda kurtulan 70 yaşındaki Özden de, doktorlara teşekkür etti. (Cihan)

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2008, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66