'STÖ'ler bizi doğru yönde yönlendirmelidir'

'STÖ'ler bizi doğru yönde yönlendirmelidir'

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş milletvekili, TBMM Sağlık, Aile ve Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi Dr. Cafer Tatlıbal, Kanal 46’yı ziyareti sırasında yaptığı açıklamada; sivil toplum örgütlerinin (STÖ) siyasileri memlekete hizmete noktasında doğru yönde yönlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Kahramanmaraş’ın sesinin duyurulması yönünde basın-yayın organlarına büyük görevler düştüğünü ve bu bağlamda Kanal 46’nın belli bir yere ve etkinliğe ulaştığının görüldüğünü belirterek yayın hayatında başarılar dileyen Dr. Tatlıbal, Gazeteci Mustafa Şirin ile sağlık konularında yazılar kaleme alan Dr. İrfan Karatutlu ve Dr. Gökhan Gökşen’den sağlık ve diğer konularda bilgi alışverişinde bulundu.

Gündemdeki konular hakkında kendisine yöneltilen soruları da cevaplandıran Tatlıbal, şu anda siyasetin ve ekonominin kapatma davasının sonucunu beklediğine dikkat çekti. 22 Temmuz 2007 erken genel seçiminde vatandaştan yetki alarak meclise gittiklerini hatırlatan Tatlıbal, şunları ifade etti:

“Seçim sonrasında; hükümetin kurulması, cumhurbaşkanlığı seçimi, referandum, Irak’ın kuzeyine askeri harekât ve son olarak ta partimize kapatma davası açılması nedeni ile genel anlamda bir hayli yoğun gündemle haşır-neşir olduk. Bu nedenle takdir edilir ki; yerel konulara fazla vakit ayıramadık. Ancak; inşallah kapatma davasının partimiz açısından hayırlı bir şekilde sonuçlanmasının ardından artık Kahramanmaraş’ın meseleleri ile fazla haşır-neşir olacağız. Bölge Hastanesi’nin yapılacağı arsa üzerinde bir sağlık kampusu oluşturulması yönünde çalışmalarımız sürüyor. Bu konu proje aşamasındadır. Bununla birlikte yarım kalan adliye sarayı inşaatı ile ilgili olarak yeni ihale yapıldı. Eğitim alanında ise başta derslik ve okul ihtiyaçlarının giderilmesi konuları başta olmak üzere, eğitim ile ilgili milletvekillerimiz Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil ve Avni Doğan beyler ilgileniyorlar. Bu 3 arkadaşımızın çalışmalarına bizler de destekçiyiz. Sivil Toplum Örgütlerinin de memlekete hizmet noktasında bizleri doğru yönde yönlendirmelerini istiyor ve bekliyoruz. Doğruları birlikte bulmaya büyük özen göstereceğiz. Milletvekilleri olarak bizler de birer insanız. Devamlı şekilde milletvekillerini eleştirmek çözüm değildir. Bu nedenle bizlerin de olumlu yönlerimiz ile motive edilmeleri gereklidir.”

AKP Milletvekili Cafer Tatlıbal, başta kendi ilgi sahası olmak üzere birçok kurum ve kuruluşta yaşandığı iddia edilen sıkıntıları şu anda büyük bir dikkat ile takip ettiklerini ve önümüzdeki günlerde ilgili kesimler ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunacaklarını ve buna göre hareket ederek böylece aksayan yönlerin giderilmesine çalışacaklarını da sözlerine ekledi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2008, 09:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa geçinir
mustafa geçinir - 13 yıl Önce

her şeyin başı sağlıktır sözcüğünden yola çıkarak,sayın vekilimizinde doktor olması sebebi ile memlekette aksayan yönlere el atacaklarmış.önce sağlık hizmetlerinden başlaması bence memleketin yararına olur.çünkü memlekette bir yıldır sağlık adına bir şey yapılmadı.tain ve atamaları soruşturmaları saymazsak.sağlıcakla kalın.

SIRADAKİ HABER

banner66