Suçlu, Başkan Erkoç'mu?Vurun abalıya....

Suçlu, Başkan Erkoç'mu?Vurun abalıya....

Hizmet edilmeyen ilçeler işin kolayı bulunmuş.


Vatandaş'a "Ne yapalım,artık Büyükşehiriz yukarıdan onaylamıyorlar,hizmet vermiyorlar,elimizden yetkilerimizi aldılar"demeye başlamış yetkililer.Yani "Vurun abalıya."İlçelerde artık kronik hal almaya başlayan protestolar artmaya başladı.2015'te oy kaybı yaşarsa iktidar abalı "Günah Keçisi"ne dönecek.Bugün de yine bir protestoya şahitlik ettik.


Afşin ilçesinde bir grup vatandaş, 8 aydır sularının kesik olduğunu öne sürerek, sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.


Afşin ilçesinde 8 aydır sularının kesik olduğunu öne süren çoğunluğunu kadınların oluşturduğu bir grup vatandaş, durumu protesto etti.


Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Afşin Şubesi önünde toplanan Alpaslan Mahallesi sakinleri, KASKİ yetkilileriyle görüşmek istedi. Sorunlarını anlatacakları yetkili bulamayan vatandaşlar, bir süre slogan attı.


Daha sonra Hükümet Konağında giderek Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy ile görüşen vatandaşlar, mahallede yaşanan su sorunuyla ilgili bilgi verdi.


Bekir Aktaş, görüşmenin ardından grup adına yaptığı açıklamada, mahalle olarak ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.


Durumu Kaymakam Aksoy'a ilettiklerini dile getiren Aktaş, sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.


Mahalle muhtarı Ahmet Kara da sorunlarını birçok yere ilettiklerini ancak bir çözüm bulunmadığını öne sürdü.


Mahalle sakinlerinin dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Kara, "Vatandaşlar çamaşırlarını yıkayamıyor, temizliklerini bile yapamıyorlar. Yaklaşık 4 bin nüfusun bulunduğu mahallede bu ciddi bir sorun" dedi.


Vatandaşlar, açıklamanın ardından dağıldı.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 06:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67