Tanrıverdi'nin annesi toprağa verildi

Tanrıverdi'nin annesi toprağa verildi

Kahramanmaraş Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Belediye Meclis Üyesi Yüksek Mimar Cemal Tanrıverdi’nin dün vefat eden annesi Latife Tanrıverdi’nin cenazesi bugün öğleyin kılınan öğle namazının ardından Kahramanmaraş Şeyhadil Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Dün Hak’kın rahmetine kavuşan Latife Tanrıverdi’nin cenazesi siyaset, iş, bürokrasi dünyasından isimleri bir araya getirdi. Cenaze töreninde çok üzgün ve bitkin olduğu gözlenen Yüksek Mimar Cemal Tanrıverdi, ebediyete intikal eden annesine karşı son görevini yerine getirdi.

Bugün Ulu Cami’de kılınan öğleyin kılınan cenaze namazı sonrasında Kahramanmaraş Şeyhadil Mezarlığında toprağa verilen Latife Tanrıverdi’nin cenazesine; Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Cafer Tatlıbal, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş eski Milletvekillerinden Ali Sezal, Hanefi Mahçiçek ve Mehmet Parlakyiğit, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un yanı sıra sivil toplum örgüt temsilcileri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bu arada taziyelerin ise Taziye Evi'nde kabul edildiği öğrenildi.

CHP'Lİ SAĞ'IN DAANNESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 22. Dönem Adana Milletvekili Kemal Sağ'ın vefat eden annesi Hacı Sağ, Kahramanmaraş'ta düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi.

Kahramanmaraş Ulu Cami'de dün öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından kaldırılan Hacı Sağ'ın cenazesi, Şeyh Adil Mezarlığı'nda defnedildi.

Cenaze törenine; Adanalı işadamları Nusret Balkaroğlu, Hacı Deveci, Erçin Çıtırık ve eşi, Erdal Akbulak, Rıfat Yılmaz, Mali Müşavir Vatan Yalı, CHP Kahramanmaraş Eski Milletvekili Mehmet Parlakyiğit, CHP Kahramanmaraş İl Eski Başkanlarından Mehmet Engizek, CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş ve Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Deniz, CHP Seyhan Belediye Meclisi Üyesi Hüseyin Çalışkan, Adana Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı Ali Rıza Yazıcıoğlu, Andırınlılar Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve TBMM CHP Grup Başkanlığı hem çiçek göndererek hem telgrafla Kemal Sağ'a ve ailesine başsağlığı dileklerini iletti. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2008, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66