Tıp Dünyasına Balcalı İmzası!

Tıp Dünyasına Balcalı İmzası!

Kazakistan’da yapılan ve dünyanın sayılı ülkelerinden ünlü uzmanların katıldığı Aritmi Kongresi’ne Türkiye’den katılan tek uzman olma unvanını alan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı ve Türk Kardiyoloji Derneği Aritmi Çalışma Gurubu Başkanı Prof. Dr. Mesut Demir damga vurdu.


Demir, kongrede gerçekleştirdiği sözlü sunum ve canlı bir vak’a üzerinde yaptığı uygulama ile katılımcılara son derece önemli bilgiler aktardı.
Başta Almanya, Rusya, Yunanistan, İsrail, Gürcistan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan olmak üzere birçok ülkenin Kardiyoloji uzmanlarının katıldığı ve Kazakistan’ın ev sahipliğini yaptığı Kongre toplam 5 gün sürdü.


Dünyanın sayılı Kardiyologları’nın çeşitli sunumlar yaptığı Kongre’nin ikinci gününe ise Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı ve Türk Kardiyoloji Derneği Aritmi Çalışma Gurubu Başkanı Prof. Dr. Mesut Demir damga vurdu.
Demir, “Atrial fibrilasyon” tedavisi konusunda önce sözlü bir sunum yaparken ardından da “Atrial fibrilasyon” tedavisini canlı vak’a üzerinde uygulamalı olarak gerçekleştirdi. Katılımcılar ise canlı vak’a sunumunu iç yayın düzeneğiyle izleme fırsatı buldu. Demir’in sunumu katılımcılardan tam not aldı.


Bu önemli Kongre’ye katılan tek Türk doktor olan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı ve Türk Kardiyoloji Derneği Aritmi Çalışma Gurubu Başkanı Prof. Dr. Mesut Demir, kendi alanlarında tıbbın geldiği son noktayı böylesine önemli bir toplantıda değerli meslektaşlarına aktarıyor olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Demir ayrıca burada Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi olarak Türkiye’yi temsil etmenin de gururunu yaşadığını sözlerine ekledi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63