'Uyuşturucu ile mücadele' konulu program

'Uyuşturucu ile mücadele' konulu program
Kahramanmaraş 2. Koordinatör Eğitim Bölgesi Ticaret Meslek Lisesi Salonunda Kız Meslek Lisesi tarafından gerçekleştirilen “ Uyuşturucu ile Mücadelekonulu etkinlik izleyenler tarafından büyük beğeni kazandı.

Milli Eğitim Kültür Şube Müdürü Ramazan Avcı, 2. Eğitim Bölgesi Koordinatör okul müdürü M. Fatih Gökçe, çok sayıda eğitim yöneticisi ve öğrencilerin katıldığı, Kız Meslek Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni-Rayife Bayraktar, Sevgi Çevik, Bilgisayar öğretmeni-Yunus Kulak, Müzik öğretmeni-Uğur Somer ve Teknik Resim öğretmeni Nilüfer Erdoğan tarafından hazırlanan “Uyuşturucu ile Mücadele” konulu etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Açış konuşmasını yapan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Sevgi Çevik konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“ Topluma, aileye, bireye zararlı olan içki ve uyuşturucuların kullanımını eğitim yoluyla engellemek hepimizin görevidir. 1–7 Mart tarihlerinde 1953 ten bu yana “Yeşilay Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu hafta içerisinde bu maddelerin zararları çeşitli etkinliklerle anlatılmaktadır.

Sigara ve içki maalesef ülkemizde sık tüketilmektedir. Uyuşturucu madde tüketimi büyük şehirlerde oldukça yaygındır. Tehlikeyi bilmeyen tehlikenin içine düşer. İnsan onurunu zedeleyen ve bağımlılık yapan bu tür maddelere sağlıklı ve mantıklı insanların yaklaşması düşünülemez. Medya bu konuda gençlere olumsuz yönde örnek olmaktadır. Her dizide sürekli içki, sigara tüketiminin olması yanlıştır. Bu konuda gerekli duyarlılığın gösterilmesi gerekir. Bütün kötülüklerin başı olan alkollü içki ve sigaradan uzak, sağlıklı bir yaşam sürmek başlıca hedefimiz olmalıdır.”

Bu konuşmadan sonra öğrencilerden Melek Bilal “Yeşilaycı” ve Büşra Dürüster “Uyarı” isimli şiirleri okudular. Daha sonra İçki, alkol ve uyuşturucu zararlarını anlatan bir sunu gerçekleştirildi.

Sunu sonrası “Harcanmış Gelecek” adlı tiyatro oyununu 9.sınıf öğrencilerinden; Ayşegül Kaplan, Safiye Kaydı, Ayşegül Aran, Büşra Bayrak, Ayşe Begüm Ekmekçi, Duygu Sena Can, Rahime Kırıcı, Büşra Hoplamaz sahnelediler.

Müzik öğretmeni Uğur Somer tarafından yazılan ve bestelenen“Bağımlılık” şarkısı büyük alkış alırken hemen peşinden Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar biriminden Ahmet İncik ve Şule Ensarioğlu “ Uyuşturucu ile Mücadele” konusunda önemli ve ilginç konularla izleyicileri bilgilendirdiler. (www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2009, 07:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63