YDH'den bir ilk!..

YDH'den bir ilk!..
Başhekimliğini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Opr. Dr. M. Nedim Şerefoğlu'nun yaptığı Kahramanmaraş kent merkezindeki Yenişehir Devlet Hastanesi'nde (YDH) hastaların artık internet üzerinden online randevu alma uygulamasına başlanıldı.

Geçen aylarda poliklinik binasının içerisini tamamen yenileyen Yenişehir Devlet Hastanesi ilde bir ilke imza attı. 07.15'de hasta almaya başlayan hastane artık internet üzerinden de Online Randevu ile hasta almaya başladı.

Daha önce Hastanede bir defa muayene olan hastalar internet üzerinden www.ydh.gov.tr adresinden istediği polikliniğe istediği saatte randevu alarak, başka hiçbir yere uğramadan randevu aldığı saatte polikliniğe giderek muayene olabilmektedir.

Ayrıca laboratuar sonuçları da internet üzerinden alınabilmektedir. Yakında SMS ile randevu sistemi ile de randevu imkanı sağlanacaktır. Eski SSK hastanesine göre bir çağ atlayarak başarılara imza atan hastane her geçen gün ilerlemeye devam etmektedir. (Kaynak: Maraş Gündem - www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2009, 21:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Kanbur
Hasan Kanbur - 13 yıl Önce

Bir ilke imza atan Sağlık kurumumuza teşekkür ediyoruz. Fakat devamını gerçekleştirmedikleri içinde sitem ediyoruz. Malesef yenilikler hep yapılıyor fakat kalıcı bir şekilde devam ettirelemiyor. Kahramanmaraş Devlet Hastanesi ve Yenişehir Devlet Hastanelerinin online randevu sistemleri devre dışı kalmış. Hoş yine KDH kısa bir süre içinde hizmete girecektir yazıyor fakat YDH hiçbir başvuru linki bırakılmamış. Devrede olan ve bir ilk olan bu sistem neden uzun süreli olmuyor. Yöneticilerden mi kaynaklanıyor yoksa Değerli bilgi işlemcilerinden mi kaynaklanıyor soruyorum. Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı Telefonla Randevu sisteminden de bahsediyor fakat online hizmetler arasında Telefonla Randevuda malesef bulunmamaktadır. Bu bir ilk ise sonda olmasın temennileriyle.

Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 13 yıl Önce

Teşekkürler Sayın Nedim Şerefoğlu'na, işallah 2-3 günde devre dışı kalmaz. diğer hastanelerimizede örnek olur. Sistemi çalıştırmak PC oparatörlerinin kaliteli olması işi bilmesi ile alakalı, elbette our olmaz randevu alıp gelmeyen hastalarla ilgili dir. K.Maraş 'a Hayırlı olsun. Teşekkürler Sayın ŞEREFOĞLU

SIRADAKİ HABER

banner66

banner67