Yeni hastaneye yeni başhekim atanıyor!

Yeni hastaneye yeni başhekim atanıyor!

Kahramanmaraş kamuoyunda adı konusunda çokça gündeme gelen, Sağlık bakanlığının yeni uygulaması ile Büyük Şehir Hastaneleri ya da barındırdıkları akademik isimler nedeniyle de Araştırma ve Uygulama Hastanesi kimliği alan hastaneler ile ilgili kargaşa sona eriyor.


Edindiğimiz bilgilere göre, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Anatomi ve Akupunktur konusunda uzman olan Prof. Dr. Yakup Gümüşalan’ın yeni hastaneye Başhekim olması konusunda çalışmaların son aşamaya geldiği ve bu günlerde kurucu Başhekim olarak atamasının yapılacağı öne sürüldü.


Bilindiği gibi Sağlık bakanlığı şu anda 400 yataklı olarak hizmete girecek olan Kahramanmaraş Şehir hastanesi ile ilgili yatırım çalışmaları planlanmakta ve 1200 yatağa çıkartılacağı siyasiler tarafından dile getirilmektedir.


Kurucu Başhekim konusunda Akademik personel arayışına giren siyasilerin söz konusu Prof. Dr. Yakup Gümüşalan ile görüşerek, bu atamanın yapılması için çalışmalar başlatıldığı bize gelen bilgiler arasında yer aldı.


Atamasına kesin gözü ile bakılan Prof. Dr. Yakup Gümüşalan Üniversite çevresinde olduğu kadar sağlık camiasında da tanınan bir isim.


Kahramanmaraş Tabip Odasının son seçimlerinde kurultay delegesi olan isimler arasında yer alan değerli hocamıza yeni görevinde başarılar dileriz. (Maraş Gündem - www.kanal46.com)


 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2012, 12:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
yakup kaman
yakup kaman - 9 yıl Önce

çok değerli bir şahsiyet olan yakup hocamızın maraş için büyük bir kazanç olduğunu düşünüyor şimdiden hayırlı olsun diyorum.

tayfur batı
tayfur batı - 9 yıl Önce

Yeni hastaneye yeni başhekim atanacak olması bizlerin yüreğine adeta su serpti...şimdikilerde böylece ıpırahat olurlar. yukarıdaki kendi oğlunu hastaneye iş yapan şirkette ballı maaş ile yanında çalıştırdı hatta özel oda bile verdiği gündeme geldiydi...aşağıdakine gelince...yeğenini belediye başkan aday adayı yaptı. basın toplantısına mesai saatini asarak katıldı. sayın başbakanı bu yönde yanıltarak eksi puan aldı. maraş milli mücadelesinin timsal ismi sütçü imam'ın adının üniversiteye artık olmadığını ve değiştirilmesi gerektiğini söyleyen kendini bilmez döneklere destek oldu. milletvekili aday adayı oldu. seçim bürosunu hastane karşısında açarak iddia, gözlem ve duyumlara göre hastane emrindeki şirket elemanlarını seçim çalışmalarında kullandı.hatta ambulansın park yerine seçim aracını park bile ettirdi. reklam harcamalarını da bir yerlerden halletti (?) anlayan anladı. adaylar açıklanıpta listede kendini göremeyince ertesi gün hemen göreve dönerek davasının ne olduğunu ortaya koydu. (halbuki daha önce yanında çalışan diğer doktor aday adayı ise göreve dönmeyerek günlerce partisinin başarısı için çalıştı) ve hatta bölge hastanesindeki makam odasını bile kendine özel olarak dizayn ettirdiği söyleniyor. sanki hastane babasının malı gibi. oraya başkası oturunca ıpırahat olur. fatih başkan sana güveniyoruz.yapılanları unutma....yapanın yanına kar kalmamalıdır. yeter artık bunların milletin sırtına binerek günlerini gün etmeleri. genel sekreterlik için geçen günlerde ankarada karargah kurmuş ama beyhude..başhekimlik için sami beyinde adı geçiyor, ama hayırlısı olsun. selam ve saygılar...

beyhan narlıoğlu
beyhan narlıoğlu - 9 yıl Önce

Sağlıktaki kısır dsöngü son bulmayacak.liyakat esası gözetilmediğinden başarı yakalanmasıda mümkün değildir.sağlık il müdürlüğündeki yaşanan değişim ne getirdi ne götürdü.Çalışmalarda birkaç kişinin ferdi çalışması yanında başka bir iş yok.hatta birçok bölümde bazı kişilerin sorumlu olması işlemlerin önünü açacagına tıkadığını eş dost ahbab ilişkisi ile bir yapılanmaya gidildiği artık konuşulmaktadır.Geçmişte hiçbir başarısı olmayan ve personel tarafından 2.murat vakası diye anılan kişinin mnüdürü ablukaya alarak onu kendi istemleri doğrultusunda hareket ettirmesi yanlışları getirmektedir.Bu güne kadar tüm işlemlere bakıldığında aile hekimleri kiralamasından tutun araç kiralamaya kadar malzerme alımına kadar zorlaştırıldığı insanların isyan noktasına getiren 2 kişinin yanlış secim olduğunu müdür hala anlayamadımı.kendisine verecekleri zarar ileridedir.bu işler eş dost işleri ile yürümez.Malüm müdür dönemini arıyoruz.bir müdür yardımcı ile görüşmek hayal oldu müdür o zata güvenmekle ileride hatasını anlar ama zaman geç olacaktır.malüm müdür gb eyvah der ama kendisinide alaşagı ederler malüm müdür kadar güçlü bir il müdürü olmaDINI BİLMESİ GEREKİR....hizmet eri elini taşın altına sokacak maraşlıya hizmetci arıyoruz.kendini bir yerlerde tutmaya çalışanları istemiyoruz.saygılar.

hasan kazmacı
hasan kazmacı - 9 yıl Önce

sağlığın başında değişen ne oldu.yenisi eskisini, aratıyor.afşınlı bir memur hangi taşı kaldırsan altından cıkıyor m... müdür fos çıktı.bide b... müdür yaqrdımcısı varki müdürü kukla gibi oynatıyor.yeni gelenleri s.... bey harcadı.adam müdürün sağ kolu.ama bir personel sevmiyor tüm yapıolacak i,şleri tıkamakla meşhur.

hüseyin karaaslan
hüseyin karaaslan - 9 yıl Önce

dr nedim şerefoğlu çok istiyordu başhekim olmuyormu.eğitim hastanesi olacaksa bir prof olmalı

SIRADAKİ HABER

banner23

banner63