Doktor Buket Yıldırım anlattı!

Doktor Buket Yıldırım anlattı!

İnsanların cilt yapısı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir ve her cildin sağlamlığı, hassaslığı da birbirinden farklıdır. Ciltte de birçok farklı sebeplerle lekeler meydana gelebilmektedir. Bazen doğuştan bazen çevresel faktörler, genetik faktörler sebebiyle de meydana gelebilmektedir. Bütün bu lekelerin de önüne geçebilmek adına farklı bakımlar ve tedaviler geliştirilmiştir. Değişen dönem ve gelişen teknolojiyle birlikte de leke tedavisi için birçok farklı yöntem geliştirilerek piyasaya sürülmüş ve oluşan lekenin de özelliklerine göre uygulanan tedaviler, başvurulan yöntemler değişiklik göstermektedir. Leke tedavisi Ankara sınırlarında çok tercih edildiğinden uygulayıcısı olan Op. Dr. Buket Yıldırım, bu tarzda problemlerle çok sayıda insanın kendisine başvurduğunu söylemiştir. Biz de Buket Yıldırım ile görüştük ve ona leke tedavisi ile ilgili sorular sorarak birçok cevap aldık. Lekeler ve tedavisi ile ilgili tüm detaylar haberin devamında. İşte detaylar…

Lekeler, Kader Değil!

    Ciltte meydana gelen lekelerin oluşma sebeplerinden leke oluşan cildin yapısına, içinde bulunulan tarihten lekenin derinliğine kadar ve daha bunlar gibi çok sebeple leke tedavisi değişiklik göstermektedir. Bunu sebebi de ciltte meydana gelebilecek olan lekelerin çok sayıda sebeple oluşabiliyor olmasıdır. Kozmetik ürünler, stres, genetik faktörler, çevresel faktörler, hamilelik, ilaçlar, solaryum, hormon dengesizlikleri vs. gibi birçok farklı sebeple de ciltte leke oluşabilmektedir. Leke tedavisi Ankara merkezinde uygulanmakta ve özellikle de tedavi sürecinde lekenin rengine ve derinliğine dikkat edildiği dile getirilmiştir. Op. Dr. Buket Yıldırım, leke tedavisi yaparken bütün detaylara dikkat ediyor ve uygulamaları cilde göre yapıyor ki sağlıklı cilt görünümü elde edilebilsin.

     Op. Dr. Buket Yıldırım ile görüşmeler sonucunda ortaya çıkan sonuçlardan bir tanesi de lekelerin en yoğun oluşma sebebinin güneş ışınlarına fazlasıyla maruz kalmış olmak olduğu anlaşılmıştır. Ciltte leke oluşumunu en çok tetikleyen güneş ışınları olduğu için güneşe çıkarken korunmanın önemi de böylece açıkça ortaya çıkmış oluyor. Özellikle de yaz aylarının sonlarında ciltte estetik açıdan rahatsızlık verecek derecede izler kalmaktadır. Cilt önce pullanır pullandıkça kızarır ve kızarıklık sonrasında da cildin yapısında değişimler meydana gelir. Ayrıca güneş ışınları sebebiyle bazı ilaçların da yapısı bozulur ve cilde etki edemezler. Böylece de ciltte renk değişimleri meydana gelebilir. Eğer leke tedavisi kış aylarında tedavi edilirse, güneşten koruma kremleri ile de destekleyerek kısa sürede lekelerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca leke tedavisi Ankara ilinde her hastaya ilk önerilen şey, tedaviden sonra su tüketiminin çok önemli olmasıdır.

Ciltte Neden Leke Oluşur?

    Ciltte birçok farklı sebeple leke oluşumu meydana gelebilmektedir ve sebep ne olursa olsun her birinin bir tedavisi vardır. Genetik faktörler, çevresel faktörler ve daha birçok farklı sebeple ciltte lekeler meydana gelebilmektedir. Sivilceler, yaşın ilerlemesi yani yaşlanma, yara izleri, güneş ışını ve solaryum ışınları, kullanılan bazı ilaçlar ve hormonsal dengesizlikler ciltte leke oluşumuna sebep olan sebeplerden bazılarıdır.

    Ciltte meydana gelen lekelerden derin olanlar, dışarıdan bakıldığında daha açık renkli görülmektedir. Çünkü derin olduğu için üstünde deri katmanları vardır ve bu tarzda lekelerin tedavisi hem daha zor hem de daha uzun sürelidir. Bu tarzda lekelerin tedavisinde önce soyma işlemi yapılır ve frekasiyonel lazer tedavisi denenir. Bu tarzda lekelerin tedavisi sonrasında güneşten sakınmak çok önemlidir çünkü cilt güneşe karşı çok hassaslaşmaktadır. Bu sebeplerle de kış aylarında yapılması önerilir ve hatta yapılmalıdır gibi kesin bir ifade de kullanılabilir.

     Sizler de doğuştan veya sonradan farklı sebeplerle meydana gelen cilt lekelerine sahipseniz eğer ve bu lekelerden kurtulmak istiyorsanız eğer, leke tedavisi Ankara temsilcisi olan Op. Dr. Buket Yıldırım ile iletişime geçerek hem detaylı bilgiler alabilir hem de isterseniz randevu alabilirsiniz. Ayrıca www.drbuketyildirim.com web sitesini de ziyaret ederek daha detaylı ve genel bilgiler elde edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66