Jinekomasti olduğumu nasıl anlarım

Jinekomasti olduğumu nasıl anlarım

Jinekomasti rahatsızlığı erkelerde görülen meme büyüme hastalığının tıbbi adıdır. Bu rahatsızlık hem kilolu hem de zayıf erkeklerde ve her yaş grubunda görülebilir. Farklı türlerde olabilen ve yalancı Jinekomasti gibi geçici bir süreci de bulunan Jinekomasti rahatsızlığını doktor muayenesinden önce kendiniz de anlayabilirsiniz. Jinekomasti miyim diye merak eden erkekler için bazı tüyolar sunalım.

Jinekomasti miyim diye merak eden erkekler için öncelikle bilinmesi gereken en önemli detay yalancı Jinekomasti hastalığıdır. Özellikle ergenlik dönemlerinde meydana gelen yalancı Jinekomasti en geç 1-2 yıl içerisinde hiçbir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden geçecektir. Bunun için herhangi bir operasyona ihtiyaç olmayacaktır. Bu süreçte en önemli şey sık aralıklarla memelerde var olan büyüklüğü uzman bir hekim aracılığı ile düzenli olarak takip ediyor olmaktır.

Evde Jinekomasti muayenesi nasıl yapılır

Eğer Jinekomasti olup olmadığınızdan şüpheleniyorsanız bir hekim kontrolü  ile bu durum hem teşhis edilecek hem de tedavi edilecektir. Ancak hekime ulaşmadan önce evde kendiniz Jinekomasti miyim değil miyim diye ölçmek istiyorsanız çok kısa birkaç işlem ile bunu anlayabilirsiniz.

Evde elle muayene ile Jinekomasti olup olmadığınızı iki dakika içerisinde test edebilirsiniz. Öncelikle ayna karşına geçin. Tercihinize göre sağ ya da sol elinizi sıkın. Bu el hareketi ile birlikte göğüs kafesinizde bir daralma olacaktır ve bunu gözlemleyebilirsiniz. Kasılma sonrası boşta kalan elinizle meme ucunuza dokunun. Bu dokunma ile meme ucunuzda sertleşme ve deri kısmında bir bollaşma görüyorsanız yüksek ihtimalle meme büyüme yani Jinekomasti hastası olabilirsiniz. Bu süreçten sonra en doğru teşhis için uzman bir hekime ulaşmalısınız. Uzman bir hekim tarafından yapılacak olan kısa bir ön muayene ile Jinekomasti hastası olup olmadığınız konusunda net bir bilgi elde edebilirsiniz.

Jinekomasti evreleri

Erkeklerde birçok farklı nedene bağlı olarak Jinekomasti hastalığı oluşabiliyor. Bunun için bir yaş ayrımı bulunmuyor. Ve her zaman çok önemli bir estetik kaygı olarak erkekler bu soruna en hızlı çözümü arıyor.

Jinekomasti ameliyatları Jinekomasti hastaları için koyulan tek çözüm olarak biliniyor. Gelişen teknoloji ile birlikte oldukça kısa sürelerde çok başarılı Jinekomasti ameliyatları yapılabiliyor. Bunun için alanında uzman bir hekime ulaşmanız yeterli oluyor.

Jinekomasti ameliyatları için Este Port Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bugüne kadar birçok farklı Jinekomasti hastasını çok başarılı şekilde tedavi eden Estetik Cerrah Op. Dr. Ali Mezdeği ile kendi rahatsızlığınızın teşhisi konusunda görüşebilirsiniz.

Jinekomasti operasyonlarının başarılı olabilmesi için teşhis aşamasında Jinekomasti evresinin en doğru şekilde belirlenmesi çok önemlidir. Çünkü yapılan operasyonların her birinde bu evrelere göre farklı teknikler uygulanabilmektedir. Başarılı bir sonuç alabilmek için en doğru evre tespiti Op. Dr. Ali Mezdeği tarafından sağlanacaktır. Bunun için ön muayene talebince bulunabilirsiniz.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66