Kahramanmaraş'ta Özel Megapark Hastanesinde tedbirler en üst seviyeye çıkarıldı!

Küresel bir sorun haline gelen Korona virüsüne karşı Kahramanmaraş Özel Megapark Hastanesi tedbirlerini en üst seviyeye çıkardı. Sağlık Bakanlığınca belirlenen her yönetmelik hastanede uygulanırken, Acile gelen hastalar, hastaneye girmeden önce ateş ölçümü ve dezenfektan uygulaması yapılarak alınıyor.

Kahramanmaraş'ta Özel Megapark Hastanesinde tedbirler en üst seviyeye çıkarıldı!

Türkiye Sağlık alanında çağ atlarken, küresel bir sorun haline gelen Korona virüsü ile de mücadelesini en net şekilde yürüten ülkelerin başında geliyor. Sağlık ordusu Türkiye için mesai gözetmeksizin çalışırken, Sağlık Bakanlığınca belirlenen kriterleri de herkes harfiyen uyuyor. 


Özel Megapark Hastanesinde Covid-19 (korona) virüsüne karşı yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Hastane Müdürü Ahmet Maraşlıgil, sıkı tedbirler aldıklarını belirterek: “Hastalarımızın ve personellerimizin sağlıklarını en azami ölçüde düşünerek hastanemizde gerekli temizlik çalışmalarının hepsi belirlenen periyotlarda devam ediyor” dedi.


Poliklinik hizmetlerinin de mesai saatler içerisinde kesintisiz olarak hizmet verdiğini belirten Maraşlıgil şöyle konuştu: “ Özel Megapark Hastanesi olarak Sağlık Bakanlığının belirlediği mevzuat çerçevesinde Covid 19 (korona) virüsüne karşı tedbirler en üst seviyede uygulanmaya başlamıştır. Özellikle hastanemize tek kapıdan giriş yapılıyor. Yine bakanlığımızca belirlenen ortak alana gelen vatandaşlar ateş ölçer aletimiz tarafından ateşleri ölçülüp, hastaneye alınıyor. Öte yandan hastaneye alınan her bir kişi için mutlaka,  dezenfektan maddeler ile ellerini dezenfekte yaptırıyoruz. Bunun yanı sıra poliklinik alanlarında görevli personeller tarafından temas olmayacak şekilde mesafenin korunması ile ilgili hastaların devamlı bilgilendirilmesi yapıldı. Bu konuya özellikle hassasiyet gösterildi. Bu bağlamda da, hastaların bulunduğu yerler ve personelin bulunduğu her alanın devamlı olarak hazırlanan solüsyonlarla dezenfekte ediliyor. Ayrıca yine hastaların emniyeti de en üst seviyede tutularak hastanemizde tüm işlemler yapılmaktadır. Hastane temizlik ekibinin sayısı arttırılarak, halkın yoğun olarak kullandığı merdiven korkulukları, koltuk takımları ve ortak kullanım alanlarının hepsi anlık olarak temizleniyor”

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 17:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
huru horuz
huru horuz - 1 yıl Önce

mega park hastenesınde goz doctoru onur apdık benım goren gozumu para için gormez yapdı para için yalan soyluyor ben kendıne sordum rısgı varmı dıye sordum on mılyonda bır rısgı var dedı herkese onerım bız duşurduler kimse duşmesın

SIRADAKİ HABER

banner20

banner67