Amaç vekil olmak mı, hizmet etmek mi?..

Amaç vekil olmak mı, hizmet etmek mi?..

Kahramanmaraş halkı olarak hep hizmetten yakınıyoruz. Peki hizmet eden ya da etmesi gereken Milletvekilleri ne yapmıştır, şu anda ne yapıyor hiç baktınız mı?

Kahramanmaraş’ta milleti temsil etmesi için 8 vekile görev verilmiştir. Bu görevi, oylarımızla biz verdik. Peki, karşılığını alabildik mi? Kahramanmaraş’a Sayın Başbakanım Recep Tayyip Erdoğan bu kadar değer vermesine rağmen vekillerimizin birçoğundan bir hizmet görebildik mi?

Milletvekilliği Hizmete talip insanların aday olduğu ve Kahramanmaraş’a en iyi hizmeti getirmek için yarıştıkları bir makamdır. Bu makama sahip olma hakkını elde edenler bu hakkı ödemekle mükelleftirler. Kahramanmaraş Milletvekillerinin görevi Kahramanmaraş halkına hizmettir. Kahramanmaraş’a hizmettir.

Bazı kurumlarda yaşanan ve yerel seçimlerde Ak Partinin oy kaybına sebebiyet verecek hataların arkasında duran, kısacası memnun etmesi gereken kitlenin Millet olduğunu unutan Vekilimize soruyorum; Kaybettiğiniz ya da memnun edemediğiniz seçmenlerin hesabını kim verecek? Elinizi vicdanınıza koyun da cevap verin.

Skandal üstüne skandal yaşanan, 2 bin 500’e yakın soruşturma açılan ve en az 8 bin oy kaybedebileceğiniz bazı kurumlara neden hâlâ bir müdahale yok. Neden hâlâ bir takip yok?

Eğitim seviyesi yerlerde. Okullar da başarı oranı çok düşük. Neden bunların peşine düşmüyorsunuz? Kahramanmaraş gelişmiyor deniyor.

Kahramanmaraş’a hâlâ Büyükşehir statüsü kazandıramayan siz değil misiniz?

Sizi neden sadece seçim önceleri Kahramanmaraş’ta görüyoruz? Kanun tekliflerinizin kaç tanesinde Kahramanmaraş’la ilgili bir teklif var? Kahramanmaraş’ın milletvekili olmak kolay, ama bedelleri ağır. Bedel ödemeye gelince kimse bedel ödemiyor. Kimse hizmete gelince ses çıkarmıyor. Yaptığınız konuşmaların çoğunu izledim ve dinledim. Fakat içinde sizin yaptığınız pek bir şey göremedim.

Konuşmalarınızın tamamı Başbakanımızın yaptıklarına dayanıyor, Başbakanımız Kahramanmaraş’ı ve Kahramanmaraşlıyı seviyor. Sevdiği ve değer verdiği Kahramanmaraş’a da hizmet bu sayede geliyor. Milletvekillerinin görevi halka hizmettir. Kahramanmaraş’a hizmettir.

Seçmen olarak bizim görevimiz ise vekil seçtiğimiz insanların yaptıklarını değerlendirmektir.

Hepinizin bildiği üzere hafta sonu (22 Şubat Pazar) Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş’ta olacak..

Tabi her zamanki gibi Başbakanımıza Kahramanmaraş’ta vekillerimiz en azından Ak Parti vekilleri eşlik edecek. Kendilerini çoklukla seçim öncesi gördüğümüz vekillerimizin birçoğu acaba ne yapmıştır? Aranızda bunu merak edip araştıran oldu mu? Tahmin ediyorum birçoğunuz kulaktan dolma bilgilerle dahi olsa net olarak Kahramanmaraş için şunu yaptılar diyemezsiniz.

Ben merak ettim vekillerimiz ne yapıyor diye ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin resmi internet sitesine girerek; yaptıkları kanun teklifleri ve icraatlarına göz attım. Size de tavsiyem bir göz atınız. Bu sizin verdiğiniz oylarla Vekillerimizin hizmetini ve ne kadar icraat yaptıklarını görmek için en kestirme yol.

www.tbmm.gov.tr/develop/owa/milletvekillerimiz_sd.liste adresinden Kahramanmaraş ilinin tüm Milletvekillerini ve icraatlarını görebilirsiniz.

Kahramanmaraş için Vekillerimizin çalışması gereken daha 2 yılları var ama unutulmaması gereken ise şudur ki; 2 yıl su gibi geçecek.

Yeri ve zamanı geldiğinde bu millete hesap vereceksiniz.

Unutmayın ki sizi başına taç eden bu millete hizmet, sizin ulvi görevinizdir.

Görüşmek Umuduyla…

MUSTAFA YÜZBAŞIOĞLU
Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2009, 16:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
valide sultan
valide sultan - 12 yıl Önce

BU MİLLET SİZE OY VERDİ BAŞBAKANIM. SİZE VERİLEN OYLARLA BİZİ EZEN SİYASETÇİLER MARAŞTA VAR. DUYUN SESİMİZİ... TEK KALAN SAĞLIKÇILARA MAAŞ DAĞITMAYI BİLE BECEREMEYEN. SAĞLIK MÜDÜRÜ SİYASİLERİ KANDIRIYOR. MİLLETVEKİLLERİNİ KANDIRIYOR. MARAŞIN BAKANI BAŞBAKANIM BURADA ZULÜM VAR ZALİM MAZLUMU OYNUYOR. AKPARTİYİ RANT İÇİN KULANAN HİZMETE DEĞİL MAKAMA TALİP OLAN BU ANLAYIŞ ARTIK YETER..

abdulkadir kahraman
abdulkadir kahraman - 12 yıl Önce

22 temmuz seçimlerinde dağ taş gezdim parti için çalıştım. ama seçimden sonra ne olduysa herkes sırtını döndü. üstelik yangelip yatan birileri tarafından (başbakanın telefonundan sonra bağından lütfeden vekil) sürdürüldüm. bu vekiilerin hepsi yaptıklarının cezasını çekecek. mazlumlar tepkilerini susarak ALLAH a iletir.........

Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 12 yıl Önce

Sayın Yüzbaşıoğlu, Vekillerin hepsi burda, görev başında, ayıp olmuyormu? Belediyenin gitmesi için ellerinden geleni yaptılar, şimdide gitmesin diye çaba sarfediyor görünüyorlar. Maaşlar meclisten alınıyor hizmet Başkana veriliyor. Diğer partilerin Başkan adaylarının yanında dolaşırken 6 tane adam verilse kesin başkan olur. Bizim vekiller bu güne kadar ne yaptılarki, hangi yüzle Başkan için OY istiyorlar? Anlamak mümkün değil. Ben Başkan adayı olsam hiç birini yakınımdan bile geçmesini istemem, Bana zararı dokunur diye. Onların derdi diğerleri gibi Vekillikle PAYELENMEKTİ onuda biz verdik Başbakan sayesinde, odunu aday gösterse tereddütsüz onuda payelendirirdik. Merak etmeyin.

SIRADAKİ HABER

banner63