GÖRÜŞ: Biraz görgüsüzlük olmadı mı?

GÖRÜŞ: Biraz görgüsüzlük olmadı mı?

İki gündür onlarca insandan farklı şekilde tepki alıyoruz.

Tepkinin gerekçesi “Bağdaki mangal partisi!”

Manşet gazetesinde haber olan, Milletvekili Sayın Tatlıbal’ın bağında Ak Partililerin cümbür cemaat hazır bulunduğu mangal partisi.

Uzun yıllardır önem verdiğim, çalıştığım yayın organlarında özellikle dikkat çektiğim hususlardan bir tanesi de; yemek haberleridir.

Mümkün olduğunca insanlar sofra başındayken fotoğraf çekmem. Farkına varmadan çektiğim görüntüleri de haber malzemesi olarak kullanmam. Buna dikkat ederim.

Ülkemizde kim ne derse desin; her üç kişiden bir tanesi ya işsiz, ya işini beğenmiyor.

Kahramanmaraş’ın neredeyse % 50’si yeşil kartlıdır. Bu durumda özellikle siyasilerin attığı her adıma dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu habere farklı kesimlerden farklı tepki aldığımı özellikle yazıya başlarken ifade etmiştim.

Bana gelen bir mail’de; Manşet gazetesinde ve Kanal 46 internet sitesinde yapılan haberi ve Eshabil Karademir’in köşe yazısına bakmamı ve neden bu konuyla ilgili eleştiri yazmadığımı sorgulanmış.

Milletvekili Sayın Dr. Cafer Tatlıbal’ın bağında ziyafet verilebilir. Ziyafeti kim verirse versin, bana göre önemli değil.

Önem arz etmesi bunun kamuoyuna yansımasıdır. Yansımanın şeklidir.

Şimdi Karaozan’ın yazdığı köşe yazısına; “Aman canım yazarlarsa yazsınlar!” noktasında burun kıvırarak bakılması halinde söylenecek bir söz yoktur. Ama, “Ya aslında yanlış oldu, keşke yemek konusu haber haline getirilmeseydi” diye düşünülüyorsa, bu iyi bir yaklaşımdır.
Milletin inim inim inlediği, ekonomik olarak ciddi sorunların yaşandığı ülkemizde, iktidarı temsil eden insanların böyle yaşasalar bile, millet ile alay edercesine konuyu magazinleştirmeleri etik bir davranış değildir.

Bu haber espri ölçüleri içinde yer almamıştır.

Bu haber adeta millete meydan okumadır.

Bana göre izzet, ikram, bir araya gelme, birlikte olma önemli bir erdem ve davranış biçimidir.
Yemeğe, ikrama hiç itirazım yok.

Bana göre biraz ölçü kaçmıştır, ölçü kaçırılmıştır. Keşke haber yapılsa bile bir fotoğraf ile geçiştirilebilinirdi.

Haberi yapan arkadaşlarımızın art niyeti olduğuna inanmıyorum. Sanırım bilmeden, istenmeden bu kadar fotoğraf konularak magazinleştirilmiştir.

Konuyu büyütmemek gerekir diye düşünüyorum.

Zira Türkiye’nin her yerinde, her akşam buna benzer görüntüler yaşanmaktadır. Ancak burası Kahramanmaraş’tır.

Burada herkes her istediğini yapma özgürlüğüne sahip değildir. Ve kırk yıl önce dedesinin yaptığı bir yanlışın faturası bu gün torununa kesiliyor.

Ben buna biraz ölçüsüzlük ve biraz da görgüsüzlük diyorum.

Dostlarım alınmasınlar.

Doğru olan budur.

Ve gerçek bir tanedir.

Bunun adı da görgüsüzlüktür.

Bilmem anlatabildim mi?....


MEHMET TAŞ
Maraş Gündem

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2010, 09:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
nalan altınörs
nalan altınörs - 11 yıl Önce

kahramanmaraş nereden yönetiliyor maraşın bu möhkem insanların nerelere gelmek için bağ evlerinde kulisler yaptığı ğeçmişten gelen bir an ene olmuştur.Zaten maraşın tüm iş ve işlemleri bağ evlerinde konuşulur derman aranır.Bu dediğime bende inanmadım sizde.

Aykut YORULMAZ
Aykut YORULMAZ - 11 yıl Önce

Bir yandan Akparti iktidarı Fakir fukaraya odun kömür dağıtıyor.Bir yandan da pervasızca İl Teşkilati basın huzurunda mangal partisi veriyor. Yazıklar olsun sizlere.Vatandaş size ne yiyorsunumu diyor gidin istadiğiniz alemi yapın ama basınsız yapın. Bir yanda Mensubu bulunduğunuz Ak Parti Ergenekon ile bir yandan bu ülke ve Ak Parti için hayati önem taşıyan Anayasa Değişikliği için uğraşırken, diğer yandan açlımlar ile mücadele verirken, esnaf vergisini ödeyemeyip kepenk kapatırken, her geçen gün işsizlil ordusu büyürken, üniversite mezunları sırf ekmek parası için kazma kürek işine bile razı olurken, sizlerde Basın huzurunda milletle alay edercesine tüm sorunları halletmiş gibi alay edercesine mangal partisi vermeye devam edin. Size üzülmüyorumda sizin yukarıda saydığım konular ile mücadele veren O güzel Başbakana üzülüyorum.....

fatma kara
fatma kara - 11 yıl Önce

Maraşın m.Vekillerini seçimlere birkaç ay kala meydanlarda ve halkın içerisinde bulmak mümkündür.Diğer günler bir zatı muhteremin bağ evlerinde kebab cevirme yaparlar halk onların maraşa geldiğini ne duyar ne anlar.Zaten onların halkla işleri yok.Halk onları secerken maraşın möhkem insanlarının zenginliklerine zenginlik katmaları ve möhkem insanların işlerini takip etmeleri için m.vekillerini seçerler.Fakir halk m.vekilini ne yapsın.işi gücü krdei ile ne işi olacakki.Maraşlı ne zaman uyanırsa o zaman Anteb maraşa baglanır.Uyu Uyu yat yat.Cin ali topa bak.bitmedimi?

vural
vural - 11 yıl Önce

BU HABERİ ACIYARAK OKUMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPILMAZ,BİR ZAMAN ANAP TA OLMUŞTU BU TÜR ŞEYLER,ŞİMDİ İSE ONUN MİRASINI SAHİPLENEN AK PARTİDE YAZIK.!! BEN BUNLARA ÜSTADIN GÜZEL BİR SÖZÜYLE CEVAP VERECEĞİM MADUR BİR VATANDAŞ OLARAK: Allah'ın on pulunu bekleye dursun on kul; Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul. Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa; Yaşasın, kefenimin kefili karaborsa... ANLAYANA SİVRİSİNEK ....

BEN MARAŞLI
BEN MARAŞLI - 11 yıl Önce

eee ne yapsın vekillerimiz,baktılarki bir şey beceremiyolar,hiç olmazsa mangalda becerilerini gösteriyorlarki halk becerikli sansın diye.. ama bir kez daha vekil olarak seçersek de o zaman kebap biz olacağız galiba. uyanmak zamanı geldi artık.

coskun cesur
coskun cesur - 11 yıl Önce

Ben eti hangi kasaptan aldıklarını merak ettim ve etin parasını kim vermiş.?

SIRADAKİ HABER

banner66