GÖRÜŞ: MHP hiç bu kadar zaafa uğramamıştı!

GÖRÜŞ: MHP hiç bu kadar zaafa uğramamıştı!
MUSTAFA Bastırmacı yönetimindeki Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş teşkilatı sanırız tarihinde hiç bu kadar paramparça olup zaafa uğramamıştı!

Bu sütunların yazarı başta olmak üzere hemen her kesimin desteklediği İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, bırakın partiyi bütünleştirmeyi, paramparça edip 9’a böldü.

Seçildiği kongrede kendisini destekleyenlerin bile birçoğu bugün kendisinin karşısına geçmiş durumda.

Bir “uzlaşma” yönetimi olarak sunulan yönetim listesi paramparça bir duruma gelmiş.

25 gazetecinin 15’i ile gerçekleri yazdıkları için küsmüş, selamı sabahı kesmiş…

Seçildiği günden bu yana kafasını merkez ilçe başkanı Ömer Özkan’a takmış ve “İş yapmamıza engel oluyorlar” diye de bahaneler öne sürmüştü.

İlçe Başkanı Özkan iki ay önce (27 Mayıs 2010) istifa etti ya da ettirildi, çekti gitti. Yani Bastırmacı Beyin kendi ifadesiyle önündeki bütün engel kakmış oldu.

Sonrasında merkez ilçeyi kendisi oluşturmak istedi ve bir liste yapıp, cebine koyup genel merkezin yolunu tuttu.

Bizim Akif Arslan köşesinde bu konuda şöyle bir yorum yaptı:

“… İl başkanının ‘bunu atayın’ diye götürdüğü isimlerin yazılı olduğu kâğıt, tabanı kucaklamadığı için, bazı il yöneticilerinin ağzı ile hadi esprisi ile birlikte söyleyelim uçak yapılıp pencereden Ankara sokaklarına atılıyormuş.

Son aldığımız bilgiye göre de il başkanı, MHP ile bugüne kadar hiçbir ilgisi olmamış isimleri merkeze gönderiyormuş.

Üstelik bir kısmının da geçmişte MHP aleyhine çalıştığı biliniyormuş…”


Akif’te amma art niyetli (!) ha! Eee zaten Mustafa Beyin kendisi de daha önce Anavatan ve Doğru Yol Partisi’nde politika yaptığından yönetime AKP’li ya da başka partili girmiş çok da fark etmez onun için ki…

Artık sınır aşıldı, bardak doldu taştı. Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş’ta her geçen gün daha da eriyip bitiyor, kan kaybı her geçen gün daha da artıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi, Kahramanmaraş’ta iktidarın alternatifi bir parti konumunda ama ne üzücüdür ki, mevcut yönetim şekli ile ilk seçimde sıfırı çekecek bir duruma düşmüştür.

Yapılması gereken Mustafa Bastırmacı’nın bu işi daha fazla uzatmadan bir an önce istifa etmesi, bunu yapmazsa da genel merkez tarafından feshedilmesidir!

PAKSOY VE ÖZKAN İKİLİSİ MEMNUN MU?

YEREL
seçimler öncesinde işin sadece maddi yönünü düşünerek biraz da antidemokratik ve siyasi teamüllere aykırı şekilde onca aday içerisinden daha önce denenmiş ve bir seçim kaybetmiş olan Mustafa Daşcı’yı aday gösteren milletvekili M. Akif Paksoy ve dönemin merkez ilçe başkanı Ömer Özkan acaba bugün pişman oldular mı?

Bilindiği gibi Daşcı ailesinin bir anlamda siyasi finansörü durumunda olan Mustafa Daşcı’nın kardeşi Zekeriya Daşcı, MHP’den bağlarını kopararak abartılı bir törenle Ak Parti’ye geçti.

Dahası gazetelere verdiği beyanatta, “Başbakan Erdoğan’ın politikalarını her zaman beğeniyle izliyoruz. Bu sayede gönlümüzdeki sevgi dışa vurmuş oldu, bu politikalarla ilgili kafamızı kuma gömemezdik. Biz fakirine, fukarasına bakan bir başbakanın yardımcısı olacağız, onun için bir nefer olarak her zaman çalışacağız. Gönlümüz Ak Partideydi, bu nedenle de tarafımızı belirlemek zorundaydık. Herkes seçime katılmamız nedeniyle MHP’li olarak biliyordu ama biz tarafımızı belirledik, gönlümüzün Ak Partide olduğunu açıkça ifade ettik. İlerleyen günlerde bir tören düzenleyeceğiz ve toplu geçiş yapacağız.” dedi.

Bir anlamda bu beyanatın asıl sorumlusu Paksoy ve Özkan’dır. Bu ikili şimdi sus pus oldular, diyecek bir şey bulamıyorlar!DİPNOT: Bu yazıda MHP’nin birbirine muhalif iki grubunun yaptığı hatalar gündeme getirilmiş ve iki konu özellikle aynı yazının içinde işlenmiştir. Nedeni ise bu yazıyı iki tarafta “bak ne yazmışlar” diye tek taraflı genel merkezlerine yollamalarını önlemektir! Ancak “ben gerçek MHP’liyim!” diyen birileri, iki grubu da dinlemeden eminim bu yazıyı genel merkeze gönderecektir!

YENER ATLI
(Kaynak: Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi'nden alınmıştır.)
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2010, 07:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
erkan
erkan - 11 yıl Önce

sayın başkan artık ısrar etmenin alemi yok,kabul et bu işi yapamadın zarar verdiğin yerde durmak ne size ne de yanınızdakilerine fayda sağlar.artık erdemli bir duruş bekliyoruz sizden hareketin önünü açmanızı bekliyor bütün camia en azından yarın hayırla yad edilirsiniz yoksa da kötü anılırsınız unutmayın dost acı söyler

selçuk yıldırım
selçuk yıldırım - 11 yıl Önce

degerli arkadaşlar bu sorumluların yanına kamu-sencileri ve arkasındaki adamlarıda koysaydınız iyi olurdu.bu toplum dışı adamlar işlerine gelen her konuya müdahale eder işlerine gelmezsede sorumluluk almazlar.ayrıca k.maraş teşkilatının bu hale gelişinin tek sorumlusu gn.mrk.teşkilat sorumlusu b...... beydir.gelsin temizlesin muhterem.

fatih
fatih - 11 yıl Önce

Sayın yazarın yazdıklarına bir vatandaş olarak katılıyorum. İl Başkanı sayın bastırmacı göreve gelir gelmez AKP ile uğraşacağına ilçe başkanı ömer özkanla ugraşmaya başladı. Sonunda sayın ömer özkan ve yönetimi istifa etti. 2 aydır merkez ilçeye atama yapılmadı. basından okuduğumuz kadarıyla da il başkanının listesi genel merkez tarafından onaylanmadı. Bence bu genel merkezin il başkanına aba alında sopa göstermesi anlamı çıkmıyor mu. Eger il başkanı listesi onaylanmıyorsa ben olsam anında genel merkezin masasına istifa dilekçemi koyardım. KOLTUK BU KADAR ÖNEMLİ Mİ. Bence olmamalı dik duruş kişi onurundan ödün vermemeli... Kaybeden k.maraşta M.H.P olduğuna göre il başkanı o koltukta oturmaya devam etsin. M.H.P ilimizde bu gidişle milletvekili çıkarması bile mucizelere kalıyor. Benden söylemesi tüm aleythe tepki oyları CHP giderse kimse şaşırmasın.

SIRADAKİ HABER

banner63