GÖRÜŞ: Sayın Başbakan, hoş geldiniz!

GÖRÜŞ: Sayın Başbakan, hoş geldiniz!

Siz bakmayın bazı densizlerin sizin de resminiz bulunan pankartları yırttıklarına, parçaladıklarına, bir dana bir nahırı pisler derler ya, bu da o hesap işte.

Bizi sizleri seviyoruz.

Şundan seviyoruz. Ülkemizin başbakanısınız. Saygıdeğer bir insansınız.

Ve bugün şehrimizdesiniz.

Biz misafirperver insanız Sayın Erdoğan!

Elbistan
’ı il yapmasanız da, siyasetin ve akademik âlemin ünlü ismi Prof. Dr. Mehmet Sağlam’ı Milli Eğitim Bakanı yapmasınız da, siz bizim bakanımızsınız! Öyle demiştiniz hani, hatırladınız mı?

CHP Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Kahramanmaraş’a geldiğinde bunları hatırlattı bize, “Başbakan size yalan söyledi, sizleri kandırdı” diyerek gaz verdi, tahrik etti.

Sayın Erdoğan, biz biliyoruz ve inanıyoruz ki, başbakan verdiği sözü tutar, tutmuştur.

Sadece ülkesinin değil, Ortadoğu’nun gönlünde taht kuran, dünyanın itibar ettiği bir liderin yalan söyleyeceğini, bizi kandırabileceğine ihtimal vermiyorum. Bunlar sizi çekemeyenler, ayağınızın altına sabun köpüğü koyup, bir sonraki seçimde sizi sandığa gömmeyi amaçlayan insanların senaryosu, ayak oyunları.

Benim başbakanım yalan söylemez, aldatmaz, kandırmaz beni.

Bütün bunları bile bile sizden bazı şeyler isteyeceğim. Beyden bir at istedim, verirse biner giderim, vermezse yürür giderim, misali…

AK Parti teşkilatı siz geleceksiniz diye uykuları kaçırdı, size yakışan bir karşılama töreni hazırlıyorlar. Belediye derseniz hakeza. Sevdiğimiz saydığımız belediye başkanımız Mustafa Poyraz da heyecanlı. Dört dörtlük bir hazırlık içindelerdi kaç gündür. Size mahcup olmamak için, örnek ev sahipliği sergilemek için.

Benim hatırlatmama gerek yok, siz zaten konuşmaya başlarken, bizim ne kadar kahramana bir millet olduğumuzu, kurtuluş savaşında kendi kendini kurtaran bir şehrin asil evlatları ve Sütçü İmam’ın yanında, düşman askerlerini sevindirmeyen Abdal Halil Ağa’nın torunları olduğumuzu söyleyeceksiniz. Bizim bir kere daha göğsümüz kabaracak! Kendimizle iftihar edeceğiz.

*

Sayın Başbakanım!

Her ne kadar “Sizin bakanınız benim!” demiş olsanız da, kendi bağrımızdan çıkan birinin bakan olması talebimizi lütfen geri çevirmeyin! Bakın, başta Sayın Mehmet Sağlam olmak üzere, Sayın Nevzat Pakdil ve Sayın Veysi Kaynak bakanlık yapabilecek kariyer ve tecrübedeler. Ki siz de onları çok seviyor, başarılı buluyorsunuz. Hal böyle olunca, zaten sizin işiniz başınızdan aşkın, zamanınız yok, bize bakanlığımızı verin lütfen!

*

Elbistan her geçen gün büyüyor. Ki sonra bütün alışverişi Malatya ile. Her ne kadar siz Elbistan ziyaretinde böyle bir söz vermediyseniz de, şu Kılıçdaroğlu’na inat gelin bu güzel ilçemizi il yapın, siz de kurtulun, biz de! Kurtulmak derken yanlış anlamasın, hakları oldukları için.

*

Şehrimize bir polis meslek okulu açılması arzumuz var. Polis olmak isteyen gençlerimiz bir sınav için ta Malatya’lara gidiyorlar. Baktım da, yaklaşık 30 kadar il ve ilçemizde var, bizde neden yok diye hep hayıflanırım, üzülürüm, kahrolurum. Emniyet teşkilatına polis ve üst düzey emniyet mensubu yetiştirmeyi amaçlayan polis yüksek okulundan bir tane de Maraş’a açılsa, fena mı olur?

*

Bizim bir tugayımız vardı bir zamanlar. 172. Zırhlı Tugay, birkaç sene önce Güneydoğu’ya kaydırıldı. Maraş asker sever, bu bakımdan evlatlarının şehirden uzaklaştırılması onları üzmüştür. Tugay’ın bizden gitmesi, şehri boşalttı, ekonomi dibe vurdu. Sizden istirhamımız, ya tugayımızı geri verin, ya da acemi birliği istiyoruz! Görüyorsunuz ki bizimkiler küçük, masum istekler, talepler. Yani geri çevrilmeyecek cinsten… Bizi kırmayacağınızı bilerek…

Bir hakkın, bir itibarın iadesi bu kadar zor olmamalı.

Tekrar hoş geldiniz. Sizi seviyoruz. Kendinize iyi bakın!

KONUK YAZAR:
MEHMET FİSKECİGüncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2010, 08:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
sefa kantarcılar
sefa kantarcılar - 10 yıl Önce

BU KADAR DA YAĞ ÇEKİLMEZ AYIP BE AYIP BAŞBAKANLARI VERDİĞİ SÖZÜ TUTARMIŞTA BİLMEM NEYMİŞTE 8 SENE SÖZÜNÜ TUTMAYAN NE ZAMAN TUTACAK SAYIN FİSKECİ MİTİNG YAPMAYA BİLE BU MİLLETİN PARASIYLA GELEN SANKİ AÇILIŞ YAPIYORMUŞ GİBİ GÖSTERİP HARCAMALARI PARTİSİNE DEĞİL DE BU MEMLEKETTE VERGİ VEREN TÜM YURTTAŞLARIN SIRTINA ATIYOR SİZ TUTMUŞ YAĞ ÇEKİYORSUNUZ ADAMA UTANIN KENDİNİZLE !!! MARAŞ KAHRAMANMARAŞ HEYT BE NERDEN NEREYE GELDİK !!!

SIRADAKİ HABER

banner63