MHP ve kadın gücü

MHP ve kadın gücü

Sevgili meslektaşım sayın Mustafa Şirin"in yazısını okuyunca, “Helal olsun! Bir kentin siyasi tahlili ancak bu kadar yapılır” düşüncesinden hareketle altına imzamı attım, dostuma da on üzerinden onbin not verdim, bizim de çorbada tuzumuz bulunsun diye alıntılarla birlikte, kişisel görüşlerimizi sergilemek, sizlerle paylaşmak istedim.

Sayın Şirin baştan almış, ben tersten başlamak istiyorum; yani öncelikle AK Parti kadın kollarının ha varlığı, ha yokluğu hikâyesinden yola çıkarak, Özlem Sarıfakıoğlu ile ilgili sıkıntıların Ankara"ya, genel merkeze kadar uzandığını belirtmek isterim.

Nasıl olsa herkes ters hareket ediyor!

Özlem hanım, güçlü bir iktidarın, gücü elinde tutan siyasi partinin kadın kolları başkanı. Bilinen, tanıdık ve asil bir ailenin kızı. Ancak yetersiz. Yani, koskoca bir AK Partiyi sırtlayacak, taşıyacak güçten uzak. Demek ki yoruldu, takadi kalmadı. Hareketlerinin, konuşmalarının partiye ve Mustafa Poyraz"a zarar verdiği konuşuluyor her yerde. Birileri bu yanlış gidişe “dur!” demeli, Özlem hanımı uyarmalı. Ha, bugüne neden ve nasıl gelindi, ne zaman kutuplaşmalara başladı, neden partiye zarar vermeye başladı, bu soruların cevabını teşkilat da, Ankara da, genel merkez de çok iyi biliyor. Kalkıp da bizim daha fazla söz söylemeye ne zamanımız var, ne de hakkımız. Şayet sayın Sarıfakıoğlu, birileri ile bozuksa, küsse, kırgın ise, koltuğu derhal bırakmalı, yerine bu işi götürecek kişi atanmalıdır. Ha, bir de şunu diyebilirsiniz, “Dere geçilirken at değiştirilmez.” Ancak yolculukta sıkıntı çekiliyorsa, değiştirmek, yola sağlıklı devam etmek en iyisi.

Bir şey daha, bu meseleye ilişkin eleştirilerimizin arkası gelecek, biline…

MHP kadın kollarına bakıyorum, duyuyorum, maşallah arı gibiler. Bereket versin partilerinin ambleminde arı yok. Kapı kapı dolaşmak, misyonu anlatmak, Mustafa Daşçı"ya oy vermenin bir kurtuluş harekatı olduğunu söylemek, partilerine oy toplama uğruna davaya sahip çıkmak… Helal olsun! Tam bir dava, gönül eri gibi çalışırken, adeta AK Partiye nazire yapıyorlar, düşman çatlatır gibi partilerine oy ve sempatizan topluyorlar. Ne başkanlarını tanırım, ne de evelere girip çıkanları. Bir gül, bir karanfil ile gönülleri fethedebiliyorlarsa, ki bunu da başardıklarını duyuyorum, helal olsun! Kadın seçmen sayısının yüzde %40 olduğu düşünülürse, MHP kadın kollarının ve ekibinin çalışmasını takdir etmemek, bir hakkı teslim etmemek, delikanlılığa sığmaz. Gazetecilik ahlakına da… Eğriye eğri, doğruya doğru ise, Sezar"ın hakkını da Sezar"a vereceksiniz.

Alkışlarım MHP kadın kolları başkanı ve ekibi için.

VE MHP"NİN KIRKI ÇIKTI, 41 KERE MAŞALLAH!

Cuma günü akşamı, Arsan Center"daki o muhteşem salon, MHP"nin 40. kuruluş yıldönümüne ev sahipliği yaptığında, o muhteşem kalabalık beni heyecanlandırdı. Ömer Özkan başkanımın kulağına eğildim, duygularımı ifade ettim ve, “Başkanım, başlığı "MHP"nin kırkı çıktı" diye atıyorum, bilgin olsun!” dediğimde, her zamanki munis gülümsemesiyle, “sen bilirsin” demekle yetindi.

Yaşlılar, gençler, çocuklar, kadınlar… Salon dinine kadar dolu. İğne atsanız yere düşmeyecek cinsten. Gazeteci arkadaşlarla paylaştım, “2 bin kişi var mıydı?” diye sordum, fazla olduğu cevabını aldım.

Sunum, konuşmalar, ahde vefa… Ne ararsanız vardı salonda. Sonra, seçim bürosu açılışı ve gecenin onur konuğu olan sağlık eski bakanı Prof.Dr. Osman Durmuş"un seviyeli konuşması, şiir gibi anlatımı, dinleyenleri adeta mest etti.

Baktım, eski-yeni vekiller, il-ilçe başkanları, ülkü ocakları eski ve yeni başkanları, kadınlar, erkekler, gençler… Ve partililer… Unutulmayacak bir gece ve bu partiye emeği geçen merhum veya yaşayan siyasetçilere, katılım belgeleri verildi, unutulmadıkları, unutmadıkları ortaya çıktı. Bu ahde vefalarından ötürü, bir gazeteci olarak gurur duydum, sevindim. Partiliye değil, insana verilen değere tanık olduğum için… Keşke diğer partiler de aynı düşünce, olgunluk içinde olsalar.

Yalnız, il başkanı Nureddin Demircioğlu"nun konuşmasını beğenmedim. Koskoca bir partinin il başkanı olmuşsunuz, artık yazılı kağıda bakarak okumayı bırakıp, irticalen konuşmayı deneseniz, öğrenseniz iyi olur. Basın ile hiçbir zaman sağlıklı diyalog içinde olmayan sayın Demircioğlu, sözüm size… Alınmak, gücenmek yok. Bizimkisi bir dost uyarısı. Elçiye zeval olur mu, olmazmış…. Konuşurken sizi dinleyenlerin gözlerinin içine bakın, hele hele gecenize renk katan eski bir bakan karşısında, o muhteşem kalabalığa karşı yazılı kâğıda bakarak konuşmak neyin nesi. Artık epey eskidiniz, tecrübe kazandınız. Atıf Şirikçi bile bir senede öğrendi bu işi, siz 3 senede beceremediniz. Öğrenmenin yaşı da yok, unutmayın. Siz mühendissiniz, üniversite mezunusunuz. Yazık!

Neyse… Bu konu çok uzadı… Kuruluşunun 40. Yılını kutlayan MHP"ye başarılar ve kadın kollarına da büyük bir alkış ve tebrikler!

MEHMET FİSKECİ

mfiskeci_kimlik@hotmail.com

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2009, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
valide sultan
valide sultan - 12 yıl Önce

akpartili kadınları fakirlere yardımda, hizmette, gazzede görürsünüz, mhpli kadınları fiskecinin dediği gibi salonlarda, tangolarda, balelerde görürsünüz. mhpli kadınları kimlerin temsil ettiğine bir bakın. onlar maraşın mahallerine giremez. kendi öğrencilerinin yanına bile giremez. mhp ile milliyetçilikle ilgileri bile olmayan devşirmelerle siyaset yapılmaz. mhpli kadınlar küçük gördükleri maraşa balemi öğretmeye geliyorlar tango dresi vermeyemi. kanal46ya teşekkürler.

SIRADAKİ HABER

banner63