23 HAZiRAN'DA SANDIKLAR MAHiR üNAL’A EMANET

YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurmaylarıyla bir araya geldi. Erdoğan’ın en yakındakilerden birisi olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, kampanya sorumlusu oldu

23 HAZiRAN'DA SANDIKLAR MAHiR üNAL’A EMANET

Tayyip Erdoğan tedrisatının en önemli isimlerinden olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, ülke seçimlere kadar önemli olan İstanbul seçimlerinde yeni kaptan oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Ünal, seçimleri yürütecek.
Edinilen bilgilere göre, 31 Mart'ta yaşanan birtakım eksiklikler ve hataların tekrarlanmaması için kampanya süreci bu kez bizzat genel merkez ağırlıklı yürütülecek.Kampanyadan Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal sorumlu olacak. Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki de İstanbul'daki seçim çalışmalarının koordinasyonunu sağlayacak. AK Parti, sandık görevlileri konusunda çalışmalar yapacak. Geçen seçimde sandıklardaki görevlendirmeleri il başkanlığı yapmış ve kendi listelerini oluşturmuştu.

TECRÜBELİ İSİMLER GÖREVLENDİRECEK
Sandıklara tam olarak sahip çıkılmadığı yönünde eleştiriler kapsamında, AK Parti yönetimi, 23 Haziran'daki seçimlerde sandık görevlilerini değiştirerek, sandıklarda seçim deneyimi olan tecrübeli isimleri görevlendirecek.

.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER