Ali Öztunç’tan Kamil Dalkara ve DSP hakkında zehir zemberek açıklamalar!

Ramazan Bayramı için Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki Bayramlaşmaya gelen CHP Kahramanmaraş milletvekili Ali Öztunç’tan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve DSP Pazarcık Belediye Başkan Adayı Kamil Dalkara hakkında: “DSP AK Partinin tavşan partisi olmuştur. AK Parti’ye yaltaklanmış, AK Parti’den çıkar sağlıyor” dedi.

2009-2014 yılları arasında CHP’den Pazarcık Belediye Başkanı olan, 31 Mart yerel seçimlerinde ise CHP’nin kapısını çalan Kamil Dalkara, aday gösterilmemişti. Bunun üzerine partisine ve CHP Milletvekili Ali Öztunç’a sert eleştirilerde bulununca parti Meclisi tarafından kesin ihraç edilen Kamil Dalkara’da DSP’den Pazarcık Belediye Başkan Adayı olmuştu. Yaşanan bu süreci Ramazan Bayramı’nın son günü Pazarcık’a gelen CHP Kahramanmaraş milletvekili Ali Öztunç değerlendirdi.

İSTANBUL SEÇİMLERİNE DSP DESTEK VERMİYOR, ÇÜNKÜ DSP AK PARTİNİN TAVŞAN PARTİSİ OLMUŞTUR

Ali Öztunç şöyle konuştu: “İstanbul seçimlerini iptal ettiler. Ekrem İmamoğlu’na inanın diye hepimiz sahada çalışıyoruz. Günlerdir İstanbul’da mücadele ediyoruz. Karışımızda bir cephe var. Biliyorsunuz o cepheyi AK Parti, MHP ve DSP. DSP adayını çekti ama DSP’nin Genel Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu desteklemiyoruz dedi. Pazarcık’ta DSP’lilere sesleniyorum profesyonellere sesleniyorum bilsinler. DSP çıktı, İstanbul’da İmamoğlu’nu desteklemedi. O bizim iktidarımız vardı ya, DSP AK Partinin tavşan partisi olmuştur. AK Parti’ye yaltaklanmış, AK Parti’den çıkar sağlıyor.

AÇIK SÖYLÜYORUM PARA ALIYOR

Bir milletvekili olarak söylüyorum. DSP’nin tabanı değil, DSP’nin tavan yöneticileri AK Partiden para çıkar ilişkisi sağlıyor. Ama yapsınlar. Aynı şeyi Kahramanmaraş’ta ve Adıyaman’ın Besni ilçesinde de yaptılar. Adıyaman Besni ilçesine bağlı Kesme tepe beldesinde 31 Mart seçimlerinde biz ve Demokrat Parti başa baş çıktık aynı oyu aldık. Yani kimse bi fazla alamadı. Herkes başa baş aldı. Seçim tekrarlandı. AK Parti DSP’yi destekledi. İstanbul’da DSP Genel Başkanı AK Partiyi destekliyor. Adıyaman Besni’de AK Parti DSP’yi destekliyor ve DSP kazanıyor.

BİZ BUNLARIN HEPSİNİN FARKINDAYIZ

Bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. İstanbul’da seçimi yenileyeceğiz. Denizli Honoz’da seçimi biz 8 oyla kazandık. AK Partinin yeniden seçim yapılsın dedi. Seçim yeniden yapıldı 2 bin 300 farkla kazandık. Yusufeli’nde 1 oyla AK Parti kazanmıştı. Biz itiraz ettik, bu sefer AK Parti 200 farkla kazandı.

PAZARCIK BENİM ÇOK SEVDİĞİM BİR YER

Bakın 1 Kasım’da ben milletvekili adayıydım, seçimi kaybettik. Hepiniz şahitsizin. O seçimde birileri benim gözümün içine baka baka, İlçe başkanımızın ve İl Başkanımızın gözünün içine baka baka gelip dediler ki, biz partiye oy vermedik, sadece mührü tak tak bastık dediler. Herkes biliyor. Bende mesajlar duruyor, oy vermeyin Ali Öztunç’a diye. DSP’nin son seçimdeki Pazarcık adayı bunu yapan. Pikniğe gidin CHP’yi oy vermeyin diye. Sesimizi çıkarmadık. Dedim ki, olur siyasettir. O da daha önce adaydı oyları çok düşürdü, mahcup oldu sesimizi çıkartmayalım dedi. O 1 Kasımdan sonra bir milletvekilinin çalıştığından daha fazla çalmıştım. Milletvekili değildim üstelik. Geldim gittim. Her köye, her mezraya. Emek verdim. Sonra seçimlere girdik, soğulun destek verdiniz. Milletvekili oldum. Sonra belediye seçimleri geldi. Malum biliyorsunuz o konuları. Sırtımızdan bıçağı yedik. Ama bıçağı çıkardık şimdi. Yaraları sardık.

GERÇEK PARTİLİ İLE GERÇEK OLMAYINI GÖRDÜK

Ben son seçimlerde DSP’ye oy veren gerçekten temiz niyetle inanmış, temiz kalbi ile ya o kazanır demiş, akrabalık ilişkisi olmuş, ya da başka bir ilişkisi olmuş birileri varsa gönül kırgınlığım yok. Olabilir çok normal. Ama DSP’nin porfesyonel kadrosunu affetmek mümkün değil. Ya benim annem 80 yaşında birisi elinde mikrofon çıktı dedi ki, Ali Öztunç analarını kullanıyor dediler. Bu affedilir m? Sesi var, görüntüsü var. Dava açtım. Bana haber gönderiyor, davalardan vazgeçsin vekil diye. Yok öyle yağma. Anamıza küfür ettiler. İlçe binası basıldı. Her türlü hakaret ve küfürü yedik. Niye? Bizim adayımız Haydar İkizer diye. Aslan gibi aday. Partimiz onu takdir etti. Geçen dönem Memiş Özdal’ı değil bir başkasını takdir etti. O zaman iyiydi, şimdi Haydarn İkizer’i taktir etti yok öyle bir şey”

KAMİL DALKARA AÇIKLADI ÖYLE BİRŞEY YOK

Bu söylemler üzerine Eski belediye başkanlarından DSP belediye başkan Adayı

Kamil Dalkara avukatı Hüseyin Göksel aracılığı ile Pazarcık adliyesine giderek

kendisi hakkında asılsız itham ve söylemlerde bulunan CHP Milletvekili Ali Öztunç

hakkında suç duyurusunda bulundu. Pazarcık eski Belediye Başkanı ve DSP Pazarcık Belediye Başkan Adayı Kamil Dalkara, CHP Milletvekili Ali Öztunç’un kendisi hakkında AKP’den para aldığı iddiasında bulunarak halkı kandırdığı iddiasıyla dava açtı.

Avukatı Hüseyin Göksel aracılığıyla Pazarcık Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Kamil Dalkara, Milletvekili Ali Öztunç’un seçim sürecinde başlattığı asılsız iddiaları Ramazan Bayramı ziyaretin-de de sürdürdüğünü belirterek, bir milletvekiline yakışmayacak tavır sergilemesini kabullenemeyeceklerini dile getirdi.

Kamil Dalkara’nın Avukatı Hüseyin Göksel, suç duyurusu dilekçesinde şunlara yer verdiklerini söyledi: “Milletvekili Ali Öztunç’un hakaretleri dolayısıyla Pazarcık Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyusunda bulunduk. Pazarcık’ta Belediye Başkanlığı görevini yapmış ve bir dönem Kahramanmaraş’ta milletvekili adayı gösterilmiş il genelinde bilinen ve sevilen özellikle Pazarcık’ta siyasi bir lider, bir figür haline gelmiş Kamil Dalkara’ya yönelik soyut isnatlarda bulunmuştur.

“Bana dava açması için söylüyorum. AK Parti’den para aldılar. Kanıtları bana dava açarsa çıkaracağım. Eğer dava açarsa rezil olacak bundan dolayı dava açmıyor” şeklinde beyanda bulunmuştur. Ali Öztunç yine konuşmasında devamla; “Bizi parçalayıp bölmek için bedel karşılığında aday olmuştur. DSP’nin Adayı Ak Partinin tavşan adayıdır. Gitsin para aldığı AK Paritede siyaset yapsın” şeklinde beyanda bulunmuştur.

Parti teşkilatı içinde yaptığı bu konuşmada yıllardır siyasi çizgisi ve ilkeleri belli olan bir siyasetçinin toplum içindeki itibarına gölge düşürmek ve fertler nezdindeki saygınlığını kaybettirmek maksadı ile söylenmiştir. İki farklı, zıt siyasi görüşe sahip partiler arasında (AKP-DSP) sırf CHP adayına seçim kaybettirmek için rüşvet aldığı iddiası müvekkilimizi ve sevenlerini de derinden üzmekte ve zan altında bırakmaktadır”

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63