Debgici: Cumhurbaşkanı 12 Şubatta geliyor!

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, partisinin il başkanlığında, 11 ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyerek ilçe kongreleri hakkında bilgi verdi

Debgici: Cumhurbaşkanı 12 Şubatta geliyor!

 İl ve ilçe kongrelerine yönelik açıklamalarda bulunan Debgici, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ,12 Şubat’taki Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü  etkinliklerine katılacağını belirtti. Debgici ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Cuma günü Kahramanmaraş’a geleceğini duyurdu. 
Debgici’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde; 
KAHRAMANMARAŞ’A HİZMET ETMEKTEN ONUR VE GURUR DUYUYORUZ
Malumunuz olduğu üzere AK Parti, 7. Olağan Kongre sürecine girdi. Kongreyle alakalı 2019 yılı sonuna doğru tüm şehrimizde ilçe teşkilatlarımız delege seçimlerini tamamladı. 81 ilimizde de aynı süreç devam ediyor. Belde ve köy olan şehirlerimizde de belde kongreleri yapılıyor. Kahramanmaraş’ımızda Büyükşehir sıfatıyla önümüzdeki süreçte ilçe kongrelerini yapacak. AK Parti teşkilatları, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Genel Merkezimizin koordinasyonunda kurulduğu günden bu yana gece-gündüz, yağmur-çamur demeden çalışıyor. Öncelikle kuruluştan bugüne emek veren tüm teşkilat mensuplarımıza şükranlarımı bir borç biliyorum. Hepsinden Allah razı olsun, bu partiyi kurmuş, çalışmış, gerek ana kademedeki, gerek kadın kolları, gerek gençlik kollarında, belediye başkanlarımızla, meclis üyelerimizle, mahalle başkanlarımız, yönetimimiz ve sandık görevlilerimizle birlikte vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Genel Başkanımızdan aldığımız güçle Kahramanmaraş’ımıza, yaklaşık 1 milyon 150 bin nüfuslu şehrimize hizmet etmekten hepimiz büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. 


26 TEMMUZ’A KADAR İLÇE KONGRELERİMİZ DEVAM EDECEK
Bu sene bildiğiniz üzere düşman işgalinden kurtuluşumuzun 100’üncü yıl dönümü. Cumhurbaşkanlığımız himayesinde gerçekleşen tüm etkinliklere halkımız büyük bir coşkuyla katılıyor. AK Parti’ye kurulduğu günden bugüne, Cumhurbaşkanımıza da sahip çıkan her ferdi kahraman şehrimize şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah, AK Parti teşkilatları ve AK Parti, ülkemize ve şehrimize hizmet etmeye uzun yıllar devam edecek. 7’inci Olağan Kongre’de, Kahramanmaraş için inandığı yolda yürüyen birçok teşkilat mensubumuz var, genel merkezimizin takdirleriyle ilçe kongrelerimiz 22 Şubat’ta başlayacak tüm Türkiye’de. 26 Temmuz’a kadar ilçe kongrelerimiz devam edecek. Akabinde de 8 Ağustos’da tüm Türkiye’de il kongreleri başlayacak. Sene sonuna kadar da tüm il kongreleri tamamlanacak ve Olağan Büyük Kongre’ye büyük bir coşku içerisinde, milletimizle el ele, gönül gönüle, hep beraberce gideceğiz. AK Parti’nin tüm kongreleri büyük bir bayram ve coşku havasında geçmiştir. Hiçbir zaman aksi veya sıkıntılı bir durum söz konusu olmamıştır. Yine eş zamanlı olarak tüm illerimizde ve ilçelerimizde ilçe kongreleri ve il kongrelerimize yakın dönemlerde kadın ve gençlik kolları kongrelerimizi de genel merkezimizin talimatları doğrultusunda yerimize getireceğiz. Böylece Kahramanmaraş’ımızı 2023’e, 2024 belediye seçimlerine ve 2071’e hazırlayacak kadrolarla birlikte çalışma gayretimizi devam ettireceğiz. 


ALİ ÇAM GÖREVİ YAŞTAN ÖTÜRÜ DEVİR EDECEK
Bu zaman zarfında tabi, İl Gençlik Kolları Başkanımız Ali Çam, 30 yaşını geçmesi sebebiyle yakın zamanda bir devir teslimde bulunacak. Aynı zamanda Büyükşehir Meclis üyesi olan Ali Çam kardeşime yaptığı çalışmalardan, başkan olarak gösterdiği gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum. O da önümüzdeki günlerde bayrağı değerli bir kardeşimize emanet edecek. O da aldığı emaneti daha ileriye götürecektir. Gençliğimiz, geleceğimizin teminatıdır. 

İLÇE KONGRELERİMİZİN TARİHLERİ BELLİ OLDU 
Tüm ilçe başkanlarıma da yapmış oldukları gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte hep beraberce çalışmaya devam edeceğiz. Bayrağı bir başkasına devredecek kardeşlerimiz de olabilir zaman içerisinde, bunu hep beraber değerlendireceğiz. Her bir kardeşim, her bir başkanım, bayrağı bir başkasına devredecek olsa da sanki kendi devam ediyorcasına kongrelerini yapıp, yeni arkadaşımıza, yeni yönetim kurulu üyelerine bu emaneti devredecek. İlk kongremizi 29 Şubat’ta yapacağız. Çağlayancerit ve Pazarcık kongrelerimizi aynı gün yapacağız 29 Şubat’ta. Akabinde 1 Mart’ta Afşin, 7 Mart’ta Göksun, 14 Mart’ta Nurhak ve Ekinözü’nde iki kongreyi aynı aynı gün yapacağız. 15 Mart’ta Andırın, 28 Mart’ta da hem Türkoğlu hem de Dulkadiroğlu kongremizi gerçekleştireceğiz. 5 Nisan’da Elbistan ve 12 Nisan’da ise Onikişubat ilçe kongremizi gerçekleştirerek, ilçe kongrelerini tamamlayacağız. Hem teşkilatımıza hem de ilçelerimize hayırlı ve uğurlu olsun. İl kongremizin tarihini, bu kongreler tamamlandıktan sonra 8 Ağustos’dan sonraki bir tarih olarak belirleyeceğiz. Bizler de hazırlıklarımıza devam ediyoruz. 
CUMHURBAŞKANIMIZI COŞKUYLA KARŞILAMAYA DAVET EDİYORUM”
24 Ocak’da Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’i, Akdeniz Bölge Sorumlusu, Hatay Milletvekilimiz Abdulkadir Özel ve Kahramanmaraş İl Koordinatörümüz Muhammet Abdullah Özer’i ağırlamıştık. Kongrelerimizin yeniden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ayrıca önümüzde, 12 Şubat süreci var. Malum, önümüzdeki hafta Çarşamba günü Cumhurbaşkanımıza Kahramanmaraş’ta ağırlayacağız. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizi bu heyecana ve coşkuya bir kez daha ortak olmaya davet ediyorum. Dünyada birçok önemli hadiseler olurken, mağdurun, mazlumun ve ümmetin yanında dimdik ayakta duran Türkiye’nin lideri Cumhurbaşkanımızı, daha dik, daha dirayetli bir şekilde siyaset yaptığı bu dönemde, daha motive bir şekilde Kahramanmaraş’tan göndermek adına tüm hemşerilerimizi, Cumhurbaşkanımızı ağırlamaya davet ediyorum. İnşallah 12 Şubat, her zaman olduğundan daha coşkulu geçecektir. Cumhurbaşkanımızın programı, 12 Şubat günü gelecek ve akşamında şehirden ayrılacak şekilde ayarlandı ama tabi ki devlet erkanının farklı prosedürleri olabilir, bizler olabilecek değişiklikleri aktaracağız. 
BERAT ALBAYRAK GELECEK
Cuma günü Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak şehrimize teşrif edecek. Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunacak. Bakanımızı da kahraman şehrimizde ağırlayacağız. Bu hafta fazlasıyla hareketli geçecek. Kongrelerimizle ilgili 20 günlük bir zaman kaldı, önümüzdeki haftalarda da teşkilatlardaki durumlar belli olmuş olacak. Yine yönetim kurulumuz, genel merkezimizin öncülüğünde şehrimizi ve ilçelerimizi kucaklayacak şekilde, hem demografik yapıya, hem de bir takım dengeleri gözeterek kadın ve gençlik kontenjanı gibi, her meslek grubundan yönetim kurulu üye listesi oluşturmayı hedefliyoruz. Bizim olmazsa olmazımız bu. Teşkilat mensupluğu, gönüllülük esasına dayalı bir iş. Gece-gündüz demeden herkes koşturuyor, işinden, eşinden, ailesinden ayrı bir şekilde varını yoğunu ortaya koyuyor. Rabbim inşallah yanlış işleri bizlere yaptırmaz, yanlışlarımızı hayra dönderir diyerek doğru bildiğimiz, doğru kişilerle, doğru işler yapma gayretimizi bugüne kadar devam ettirdik, bundan sonra da devam ettireceğiz.”
Toplantı, Debgici’nin basın mensuplarının sorularını yanıtlamasıyla devam etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23