İlk bombanın düştüğü yerde tören! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı'na katıldı. Törende konuşma yapan Erdoğan, 'Hiç kimsenin, özellikle bu güzide çatı altında (Meclis) görev yapanların 15 Temmuz gecesi milletin verdiği bu şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur.' dedi.

İlk bombanın düştüğü yerde tören! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar

12.38: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın törende yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle; Ülkemizin bekası, milletimizin istiklali uğrunda can veren kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Tüm gazilerimize sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyorum. O gece özgürlüğüne, ezanına, bayrağına, vatanına, devletine, geleceğine sahip çıkan milletimin tüm fertlerine şükranlarımı sunuyorum.

Fedakarlıklarıyla o karanlık geceyi kardan aydınlık bir sabaha kavuşturan yiğitlerin hakkını asla ödeyemeyiz. Çıplak elleriyle tankları durduran cesaret abidelerinin hakkını ödeyemeyiz. Yurdu yaşatmak için can veren kahramanların haklarını ödeyemeyiz. Her karışında bir yiğidin yattığı bu güzel ülkenin asli sahibi şehitler ve gazilerin başını çektiği kahramanlardır. Bu ülkenin sahibi eve erzak almaya değil devletimize sahip çıkmaya geldik diyen Batuhanlardır. Daha 15 yaşındayken şahadet şerbeti içen Halil İbrahim Yıldırım'dır. Kahramankazanlı çiftçilerimizdir. Bu ülkenin sahibi yüreğinde iman, ellerinde bayraklarla hainlere meydanları dar eden kahraman kadınlarımızdır.

"HİÇ KİMSENİN ÖNEMSİZLEŞTİRMEYE HAKKI YOKTUR"

Hiç kimsenin, özellikle bu güzide çatı altında görev yapanların, 15 Temmuz gecesi bu şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur. Demokrasiye gönül verenlerin zaferidir. Milletimiz 15 Temmuz'daki direnişiyle bir darbe girişimini püskürtmüş, bir işgal teşebbüsünü engellemiştir. Bu millet Türkiye'nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Milletvekillerimiz gazi Meclis'in şanına yaraşır bir şekilde halkın emanetini yere düşürmemiştir. O gece engelleri aşarak, tankların çevresinden dolanarak TBMM'ye gelen ve milletin vekili olma sorumluluğunu yerine getiren herkese şükranlarımı sunuyorum.

Nasıl İstiklal Harbimizi sevk ve idare eden TBMM üyeleri halen hayırla yad ediliyorsa, yeni Türkiye'nin istikbal mücadelesinin önderleri de şükran ve minnetle anılacaktır. Şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri kutlu emanete halel getirmemek bizim en önemli görevimizdir. Siyasi hayatımızın herhangi bir döneminde şehitlerimizin ruhunu rahatsız edecek hiçbir adım atmadık. Hizmet üretirken, mücadele ederken içeride ve dışarıda milletimizin hakkını savunurken 84 milyonun tamamını kucaklamaya çalıştık.

Son dakika... İlk bombanın düştüğü yerde tören Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklamalar

Türkiye ortak paydasında buluşmaya gayret ediyoruz. Milli mutabakat ruhuyla hareket etmesi gerektiğine inanıyoruz. Hepimiz aynı vatanın, aynı toprağın, aynı iklimin insanıyız. Hepimiz binlerce yıllık ortak mazinin, ortak bir geleceğin sahipleriyiz. nKoronavirüs salgını millet olarak kaderimizin de kederimizin de ortak olduğunu göstermiştir. Varlığımıza yönelik tehditleri ancak kenetlenmeyle aşabileceğimizi göstermiştir. Yeni Anayasa başta olmak üzere Türkiye demokrasisini yükseltecek, toplumsal barışını perçinleyecek milli meselelerde siyaset kurumunun uzlaşma kültürünü yaşatması gerekiyor. Sorumluluk sahiplerinden, sorumluluk duygusuyla hareket etmesi büyük önem arz ediyor

RİZE'DEKİ SEL FELAKETİ

Dün akşam Rizemizde meydana gelen felaket sebebiyle orada gerçekten bir çok kardeşimiz rahmeti rahmana kavuştu. Allah rahmet eylesin. 3 bakanımız ve tüm görevliler arama-tarama çalışmalarına devam ediyorlar.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: TÜRKİYE'YE SUİKAST MANASI TAŞIR

12.30: Törende konuşma yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop önemli mesajlar verdi. Şentop açıklamasında şunları söyledi;

Ülkemizde gerçekleşen her askeri darbenin asıl sebebi, Türkiye’nin bağımsız politikalar geliştirecek güce erişmesini engellemektir. Türkiye'nin adli, askeri ve mülki bürokrasisine sızmış FETÖ aparatı yerinden söküldükçe Türkiye milli hedeflerine doğru daha emin ve kararlı adımlar atmaya başlamıştır.

Bu mücadeleyi zayıflatmak, itibarsızlaştırmak ve hafifletmek, esasen Türkiye’ye suikast manası taşır. Türkiye'deki darbecilerin ve destekçilerinin ayırt edici vasfı, hiçbir bakımdan milli olmamalarıdır. Bu darbe girişimi Türkiye’ye yönelik dış destekli bir işgal hareketidir

Son dakika... İlk bombanın düştüğü yerde tören Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklamalar

12.20: Törende saygı duruşunun ardından, Kur'an-ı Kerim tilavetine geçildi. Kur'an- Kerim tilaveti sonrası dua edildi.

Son dakika... İlk bombanın düştüğü yerde tören Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklamalar

12.15: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5'inci yıl dönümü programı kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geldi. Erdoğan, burada askeri törenle karşılandı. Askeri törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk bombanın atıldığı anıta karanfil bıraktı.

Son dakika... İlk bombanın düştüğü yerde tören Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklamalar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66