12 Şubat Stadı’nda bisikletli günler başladı!

12 Şubat Stadı’nda bisikletli günler başladı!

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 12 Şubat Stadı’nda bisikletli günlerin açılışı gerçekleştirildi.


21 Mart 2018 çarşamba günü gerçekleşen bisikletli günlerin açılışına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Spor Şube Müdürü Yusuf Bayram Demirci, Tesis amirleri ve vatandaşlarımız katıldı.


İl Müdürü Kabakcı Bisikletli günlerin ilk gününde vatandaşlarla, saha kenarında bisikletler için ayrılan 4 kulvarda pedal çevirdiler. Etkinliğe katılan 7 den 77 ye tüm vatandaşlar uygulamadan duydukları memnuniyeti ifade ederek gönüllerince bisikletlere bindiler.


İl Müdürümüz etkinliğe katılan basın mensuplarına yaptığı açıklamada; ''Yaşam kalitesini artırmak ve ülkemizin sağlık giderlerinin azaltmak adına tüm halkımızın hareketli bir yaşam tarzı benimsemesi gerekiyor. Bu anlamda tüm spor tesislerimiz vatandaşlarımızın hizmetindedir. Bu gün çağımızın en büyük sorunlarından olan obezite ile mücadele için büyük çaba sarf ediyoruz. Halkımızda farkındalık oluşturmak sporla sağlıkla buluşturmak adına birçok proje gerçekleştirdik. Bisikletli günler de bunlardan biri. Tüm vatandaşlarımızı ‘Yaşam Boyu Spor’ projesi kapsamında 12 Şubat Stadında her gün yürüyüş ve koşu yapmaya, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 16:00-20:00 saatleri arasında “Sağlık için pedal çevir” sloganından hareketle tüm vatandaşlarımızı bisiklet sürmeye bekliyoruz.


 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER