19'uncu Geleneksel Karakucak Güreş Festivali

19'uncu Geleneksel Karakucak Güreş Festivali

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilen "Karakucak Güreş Festivali" başladı.

Batıpark Güreş Sahası'nda açılışı yapılan festivale Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Eski Dünya ve Avrupa Şampiyonu Güreşçi Harun Doğan'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından festivalin açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, festivalin yapıldığı güreş sahasında birçok ünlü güreşçinin yetiştiğini söyledi. Poyraz, ilerleyen yıllarda da yine aynı sahadan olimpiyat şampiyonlarının çıkacağına inandığını söyleyerek tüm sporculara başarılar diledi. Belediye Başkanı Poyraz'ın konuşmasının ardından Kur'an tilaveti yapıldı ve festival minik güreşçilerin müsabakalarıyla başladı.

41 il ve ilçelerinden 688 sporcunun katıldığı ve minikler, yıldız-genç ve büyükler kategorisinde yapılacak güreşler iki gün sürecek. (cihan - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2008, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66