53 yaşında gençlere taş çıkarıyor!

53 yaşında gençlere taş çıkarıyor!

Trafik kazası sonucunda bir ayağını kaybeden 53 yaşındaki diş hekimi ve masa tenisi sporcusu Engin Avcı, azmi ile sporseverleri kendine hayran bırakıyor.


Masa Tenisi 2. Lig 2. Etap maçları için Yalova’ya gelen Avcı, takımıyla birlikte çıktığı 90. Yıl Spor Salonu'nda yapılan müsabakalarda gençlere taş çıkarıyor.
2000 yılında geçirdiği trafik kazası sonrasında 53 yaşındaki sporcu 11 kez ameliyata girmesine rağmen ayağını kaybetti.
Bedensel Engelliler Masa Tenisi Derneği'nin (BEMTED) başkanı ve oyuncusu olan Engin Avcı, sporun engel tanımadığını ve özellikle engellilerin spor yapması gerektiğini söyledi.
"BIRAKMAYI HİÇ DÜŞÜNMEDİM"
Sporun engel tanımadığını belirten masa tenisi sporcusu Engin Avcı, "İlkokulu bitirdikten sonra masa tenisi sporuyla tanıştım. Okulda 6 tane masa vardı. Biz de başladık ve halen oynuyoruz. 2000 yılında kaldırımda yürürken yoldan çıkan bir araç bana arkadan çarptı. Sol ayağımı diz altından kaybettim. Ama her şeye rağmen masa tenisini bırakmayı hiç düşünmedim. Teknoloji de protezi geliştirmişti. Ben de ayağıma takıp oynamaya başladım. Sporu her sağlıklı bireye öneriyorum. Ama özellikle engelli bireylere öneriyorum. Engelliler evde oturmasınlar. Aktivite yapsınlar. Masa tenisini çok sevecekler. Masa tenisini her türlü engelli oynayabilir. Türkiye’de de 12 senedir engelli masa tenisi sporu var. Olimpiyat 2.’si ve Avrupa Şampiyonu, Dünya Şampiyonlarımız var. Engelli kardeşlerim benimle irtibata geçtiğinde bu sporu sevdirmek için seve seve yardımcı olurum" dedi.
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 08:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63