AKEDAŞ'TAN KMS'ye 150 bin TL maddi yardım

AKEDAŞ'TAN KMS'ye 150 bin TL maddi yardım

Adıyaman - Kahramanmaraş Elektrik Dağıtım A.Ş. (AKEDAŞ), yeni sezonda Spor Toto 3. Ligde mücadele edecek olan Kırmızı-Beyazlı Kahramanmaraşspor’a 150 bin TL para yardımında bulundu. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı ve AKEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Balduk; “Geçmişteki transfer hovardalığına son verip alt yapıya önem verilmelidir” dedi.

Maddi imkânsızlıklar nedeniyle zor günler geçiren ve transfer yasağını bir türlü kaldıramayan Kahramanmaraşspor, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da faaliyet gösteren AKEDAŞ tarafından yapılan 150 bin TL’lik yardımla rahat bir nefes aldı.

KATSO Başkanı Mehmet Balduk, Kahramanmaraşspor’a olan desteklerinin geçmişte olduğu gibi bu gün de devam ettiğini belirtti. Hazırlanan 150 bin TL’lik çeki kulüp başkanı Doğan Tehçi’ye veren Balduk, artık hatalardan ders alınarak yanlış transfer politikalarından vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti.

Balduk, “Şehrimizin takımına elimizden geldiği kadar her zaman yardımcı olduk. Biz 100 bin TL yardım yapacaktık ama son anda rakamı 150 bin TL’ye yükselttik. Bu yardım inşallah diğer işadamlarımıza da örnek olur ve kulübe destek sağlarlar. Ama şunu belirtmeliyim ki bu yardımlardan ziyade, kulübün alt yapıya önem verip kurumsal yapıya kavuşması lazım” diye konuştu.

Kulüp Başkanı Doğan Tehci ise Balduk’a 46 numaralı Kahramanmaraşspor forması ve plaket verip, yardımdan dolayı teşekkür etti. Maddi sıkıntılar nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini ifade eden Tehci, altyapıya önem vereceklerini kaydetti. Transfer yasağı nedeniyle kadroyu da güçlendiremediklerini belirten Tehci; “Bu nedenle yeni sezonda şampiyonluktan ziyade ligde kalmak için gayret göstereceğiz. Ancak takımıma olan güvenim tam. İnşallah bu yıl mali konulardaki sıkıntıları aşarak, alt yapıya önem verip, kulübün gelecekte daha iyi yerlere gelmesini sağlayacağız” dedi.

Yardım törenine; KATSO Meclis Başkanı Şahin Balcıoğlu, KATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Kubilay Doğan, Salman Kaynar ve Kahramanmaraşspor As Başkanı Fikret Fındık ve bazı yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Bu arada Kahramanmaraşspor'un transfer yasağının kaldırılıp-kaldırılmayacağı ise merakla bekleniyor. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2010, 07:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63