ANALİZ: Lüleburgaz. Fay hattında bir takım'

ANALİZ: Lüleburgaz. Fay hattında bir takım'

5-1’lik İzmirspor galibiyeti Kahramanmaraşspor’a ilaç gibi geldi.

İzmirspor analizimizde yazdıklarımız doğru çıkması bizi memnun etti. İki şey demiştim:

1-Hasan Bal’ın fırsatçılığından yararlanabiliriz.

2-Bu maçta averaj düzeltebiliriz.

Her ikisi de gerçekleşti Hasan Bal 4 gol birden attı.


Şüphesiz sahamızın kötülüğü ve üstüne üstlük birde aşırı yağışta eklenince, dayanıklılığı ve fizik kapasitesi yüksek olan takımın maçı kazanması kaçınılmazdı.

Faik Hoca hala takımın orta saha ile ileri uç arasındaki boşluğumuzu dolduramadı. Edip’in başarılı çıkışları işe yaradı fakat her zaman böyle olmayabiliyor. Edip bazen topu fazla açarak rakibe olmadık yerde top kaptırabiliyor.

Aydın’daki klasman grubunun son maçlarında başlayan ve halen devam eden durgunluğa çözüm bulunmalı.

Cevher ve Ersin’in takıma uyumu iyi. Şıralı hâlâ anlama döneminde gibi. Fizik kapasitesi tam değil henüz.

Osman’ın birkaç maç sonra tekrar sakatlanma ihtimali yüksek. Gereksiz aşırı müdahaleleri kendisine zarar verecek pozisyonda olmamalı.

Daha zorlu 12 maçımız var. Tüm takım fiziksel kapasitelerini pozitif kullanmalı. Bu süreci gerek sakatlanmalar, gerekse kart görme açısından iyi değerlendirmeliyiz.

Lüleburgaz, 1976 de kurulan geçmişi başarılı bir takım. 2005 yılında amatörden 3.lige çıktı.

Halen Trakya bölgesinin profesyonel ligdeki tek temsilcisi.

Yaklaşık 3 bin kişilik sabit dinamik bir seyircisi var. Sahaları bizim gibi kötü bir zemine sahip. Lüleburgaz’da 5 Mart Perşembe günü hava durumu 13–14 derece ve bulutlu olacak.

Maç oynamak için uygun bir hava.

Lüleburgaz klasman grubunun iyi takımlarından biri idi. 18 maçta 11 galibiyet, 2 beraberlik ve 5 mağlubiyetleri vardı. 29 gol atıp 15 gol yemişler. Gruplarında en az gol yiyen takımı idi.

Yükselme grubunda durgun bir takım havasındalar. 6 maçta 5 beraberlik, bir yenilgileri var.

Maç boyunca her an tehlikeli olan atak bir oyunları var.

Teknik adamları İsa turan 40 yaşında belirgin bir başarısı olmayan, geçmişte vasat bir futbolculuk yaşantısı olan birisi. Lüleburgaz’a 18 Kasımda 2008’de gelmiş. Hoca geldikten sonra takımda bir toparlanma yaşanmış.

Golcüleri Erçağ Evirgen, klasmanda 11 gol yükselmede 1 golü var. 23 yaşında gerek klasman grubunda gerekse yükselme grubunun tüm maçlarında oynamış bir futbolcu. Maçın her anında tehlikeli olabilen bir futbolcu.

Bu oyuncunun yanında Ulaş, Tolga, Uğur ve Emre’ye dikkat etmek lazım.

Ara transferde Karşıyaka’dan forvet Deniz, Almanya’dan orta sahaya Ramazan’ı aldılar.

Sadece Ramazan birkaç maçtır forma şansı bulabildi.

Lüleburgaz’ın 6 maçta aldığı 5 beraberlik, fay hattında biriken enerji gibidir. Bir gün deprem olacak bir galibiyet alacaklardır. İnşallah bu kırılma bizim maçta olmaz.

Takımımızın tek forvetle başlaması ve ilerleyen dakikalarda yüklenmesi önerilebilir. Ayrıca geçen haftaki maçlarda ağır zemin ve kötü hava şartlarını futbolcuların fizik kapasitelerini zorladığını hesaba katarak ilk 11 de çıkan 1–2 oyuncunun ikinci yarı oyuna alınması düşünülebilir. İkinci yarı denebilecek oyunculardan biride Mustafa Demirci bence… Mustafa Demirci henüz 90 dakikayı kaldıramayabilir.

Kahramanmaraşsporun yükselme grubu maçlarındaki galibiyet veya mağlubiyet anlayışı ‘ya istiklal ya ölüm ‘’parolası gibi.

Bu anlayış devam etmeli…

Saygılarımla…

AYŞE MELİH

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2009, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67