ANALİZ: PURSAKLAR kursaklarda kalmasın'

ANALİZ: PURSAKLAR kursaklarda kalmasın'

Kahramanmaraşspor- Bafra spor maçı sonuçtan da anlaşılacağı üzere denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde idi.

Maç 3–3 berabere de bitebilirdi. Daha istekli olmamız galibiyeti getirdi.

Maçın hemen başında 12 ve 15. dakikalardaki ilk iki tehlikeli atak Bafraspor’dan geldi.

Direkten dönen atakları, bizi maçın hemen başında demoralize edebilirdi.

Bafra’nın 9 numaralı futbolcusu Ömer Yavuz maçın sonlarına doğru kaçırdığı % 100 gol pozisyonunu değerlendirebilseydi, maç berabere de bitebilirdi.

Sezon başında takımımızdan gönderilen bu futbolcunun Kahramanmaraşspor’a ne kadar yararlı olabileceğini herhalde yöneticiler anlamışlardır.

Kendi şahsi menfaatleri için danışmanlık ve yöneticilik yapan adamların takıma zarar verebilecekleri unutulmamalıdır.

Ersinin takıma katkısı gittikçe daha iyi olacak.

Galip gelmemiz umutlarımızı tekrar yeşertti.

Gelelim bu haftaki Pursaklar maçına…

Pursaklar spor geçen yıla kadar Tarım Kredispor adı altında liglerde olan bir takım.

Bu yıl Pursaklarspor adını aldı.

Pursaklar klasman grubunu Tavşanlı TKİ’nin altında ikinci olarak tamamladı.

Yükselmeye bizim gibi son hafta katıldı. Son haftaki maçta Keçiören gücü ile berabere kalsa yükselme grubuna çıkamıyordu.

Yükselmede yaptığı 18 maçta 10 galibiyet 4 beraberlik 4 yenilgisi var. Bu yenilgilerin 2 tanesini kendi evinde almış. Klasmanda ilk üçte bitiren takımların kendi aralarındaki yaptıkları maçlarda; 1 galibiyet, 1 beraberlik, 2 mağlubiyeti var.

Yükselme grubunda ise 4 maçta 2 galibiyet 1 beraberlik 2 yenilgisi var. Yükselme grubunda tüm maçlarda gol atmışlar.

Teknik adamları Ufuk Sarı 42 yaşında, futbolculuk döneminde çoğunlukla 3. lig takımlarında top koşturmuş en sonunda 2002 de Çubuk spordan emekli olmuş. Çubuksporda iken bayağı golcü biri imiş. Son 5–6 yıldır da teknik adamlık yapıyor. Belki de ilk profesyonel anlamda ve en uzun süreli Pursaklar’ı çalıştırıyor. Herhangi bir başarısı yok…

Gölcü futbolcular İsmail Demir. Yükselme grubunun da halen gol kralı. Gencecik, 22 yaşında komple bir golcü. Her an gol atma potansiyeline sahip. 16 golü var, 3 tanesini yükselme grubunda atmış.

İkinci gölcüleri Durmuş Avgören 25 yaşında. 8 gol atmış. Yükselme ve klasman maçlarının tümünde oynamış bir golcü. Hoca ilk 45–50 dakikada genellikle oyundan alıyor bu futbolcuyu.

Bu iki golcüden özellikle İsmail’e dikkat. Bunun yanında sonradan oyuna giren Eray Şekerci ve Barış Serbest’i de yabana atmamak lazım…

Yaş ortalaması genellikle 2 futbolcusu hariç, 25 yaş… 36 yaşında hemşehrimiz ve Kahramanmaraşspor’dan giden Mehmet Çetinkaya ve 32 yaşında Serkan Zararsız en yaşlı futbolcuları. Fakat ikisi de hem yükselmede hem klasmanda hemen her maçta forma giymişler.

Yükselme grubu öncesi 2 transferleri var. Isparta spordan Melih Açıkel(28 yaş) ve Bir dönem Kahramanmaraş spor forması da giyen Maltepe’den 30 yaşında Mustafa Aksoy. Melih istikrarlı bir topçu Isparta’nın tüm klasman maçlarında oynadı. Pursaklar’da ise son Göztepe maçında 65 dakika forma şansı bulabildi.

Pursaklar deplasmanda kazanamama hastalığımızı atlatacağımız bir maç.

İkinci yarıda psikolojik paniği atlatmış bir Kahramanmaraşspor bu maçtan galibiyet koparabilir.

İyi savunması olan takımlar orta ve ileri anlaşma kurgusunu tam kurabilirse, yenemeyeceği takım yoktur. Allah var bizimde savunmamız kötü değil…

Kahramanmaraşspor’a başarılar…

AYŞE MELİH


Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2009, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner73