Beşiktaş maçlarını TT Arena'da yapmak istiyor!

Beşiktaş maçlarını TT Arena'da yapmak istiyor!

Beşiktaş Spor Kulübü İnönü Stadı'nın yeniden yapılması sürecinde maçlarını Türk Telekom Arena'da oynamanın yollarını arıyor.

İnönü yeniden yapılırken maçlarını G.Saray'ın stadında oynamak istiyorlar.Gelecek sezon için kendine yeni bir ev arayan Kartal, Kasımpaşa'nın stadına 15 binlik kapasitesi yüzünden sıcak bakmıyor. Siyah beyazlılar, 52 bin kişilik Türk Telekom Arena'yı ezeli rakibi Galatasaray ile paylaşmanın yollarını arıyor.

Galatasaray'ın yeni stadı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'ya bir talip daha çıktı. Fiyapı İnönü'yü yıkıp yeniden yapmaya hazırlanan Beşiktaş da maçlarını Seyrantepe'de oynamak istiyor. Hüriyet gazetesinin haberine göre; Beşiktaş, Yaptığı flaş transferlerin ardından önce Buca sonra da Trabzonspor maçlarını kapalı gişe oynayan siyah beyazlılar daha büyük bir stada geçmek için düğmeye bastı.

İnönü için yıllardır beklenen müjdeli kararın Anıtlar Kurulu'ndan çıkması Beşiktaş camiasında büyük sevinç yaşattı. 120 milyon Euro'ya malolacağı bildirilen yeni stadın yapımı için mayıs ayında yıkıma başlanması kararlaştırıldı. Ancak gelecek sezon Beşiktaş'ın nerede oynayacağı konusu şimdiden tartışmaya açıldı.

Siyah beyazlı yöneticiler, ilk etapta ismi ortaya atılan Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'na sıcak bakmıyor. Son maçlarda İnönü'de bile bilet taleplerini karşılayamadıklarını belirten yöneticiler, kapasitesi 15 bini dahi bulmayan bu statta oynayamayacaklarını belirttiler. Gözünü 52 bin kapasiteli Türk Telekom Arena'ya diken siyah beyazlılar seneye Galatasaray ile aynı stadı paylaşma amacındalar.

TALEBİ KARŞILAYAMIYORUZ
İkinci Başkanı Metin Keçeli "Beşiktaş'ın Türkiye'de futbolun kalitesini artırdığı ortada. Şu anda karar aşamasındayız. Gerekli bilgileri başkanımız Yıldırım Demirören'e ilettik. Önümüzdeki haftalarda konuyla ilgili açıklama yapacak" dedi.

Türk Telekom Arena: 52.650

Fiyapı İnönü: 32.086

Recep Tayyip Erdoğan: 14.580

Yıldırım Demirören: En iyisine layığız, önemli olan Türk futbolunun çıtasının yükselmesi ve marka değeri. Beşiktaş Türkiye'yi en iyi şekilde Avrupa'da temsil ediyor. Bunun da karşılığı en iyi statlarda oynamak olacaktır. Bu Türk Telekom Arena ya da Olimpiyat Stadı olur. Yeter ki gerekli izinler sağlansın. 700-800 milyon dolarlık yatırımlar bir maçlığına oluşturulmaz. Yurt dışında da bunun örnekleri var.

Serdal Adalı: Kasımpaşa yetmez SON birkaç maçtır rakip takımların taraftarları bile bizden bilet talebinde bulunuyor. Kasımpaşa Stadı, böyle bir takıma yetmez. İnönü yıkıldıktan sonra maçlarımızı, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk futbolunun çıtasının yükseltmek için yaptırdığı Türk Telekom Arena'da ya da Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayabiliriz.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2011, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67