Çaylı: Yeni KMS neden Belediyespor olmasın!

Çaylı: Yeni KMS neden Belediyespor olmasın!

Kahramanmaraş’ın tanınmış işadamlarından ve Kahramanmaraşspor sevdalısı Muzaffer Çaylı; “12 Mayıs Çarşamba günü Malatya’da Türkiye 3. Ligi’ne yükselme grup maçlarına çıkacak olan Kahramanmaraş Belediyespor neden yeni Kahramanmaraşsporumuz olmasın?” dedi.

1969 yılında Kırmızı-Beyazlı renklerle kurulan Kahramanmaraşspor’un ne yazık ki kuruluşunun 41. yılında üçüncü lige düşmesinin üzüntü verici olduğunu söyleyen Muzaffer Çaylı, ilginç açıklamasında şunları kaydetti:

“İmajı bozulan Kahramanmaraşspor mahkemelik bile oldu. Geçmişte takımda yöneticilik yapanlar şimdi hâkim karşısında ifade veriyor. Bu saatten sonra kolay kolay kimsenin Kahramanmaraşspor’da yöneticilik yapacağını sanmıyorum. Bunun yanında kulübün borç batağından kurtulabileceğine de kimse pek ihtimal vermiyor. İşte bu nedenledir ki; grup maçlarına çıkacak olan Kahramanmaraş Belediyespor mutlaka üçüncü lige yükselerek yeni Kahramanmaraşspor olmalıdır. Bunun örnekleri başka şehirlerde daha önce yaşandı. Neden Kahramanmaraş’ta da olmasın? Herkes bu konuda üzerine düşeni yerine getirerek Belediyespor’e destek olmalıdır. Ben de kentini seven birisi olarak Belediyespor’un çalıştırıcısı Halil hocayı arayarak başarı dileklerimi sundum. Bu vesile ile Kahramanmaraş Belediyespor’a üçüncü lig yolunda başarılar diliyorum.”

Muzaffer Çaylı'nın bu teklifini ilettiğimiz Belediye Başkanı Mustafa Poraz ise; "Neden olmasın ...İnşallah Kahramanmaraş Belediyespor 3. lige yükselir" dedi.

BAŞKAN POYRAZ BELEDİYESPOR'A BAŞARILAR DİLEDİ

Kahramanmaraş Belediyespor 12-16 Mayıs 2010 tarihleri arasında Malatya’da yapılacak olan grup maçlarında Kahramanmaraş’ı temsil edecek.

Bu kapsamda çalışmalarına devem eden Belediyespor Malatya’ya hareketinden önce Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ı makamında ziyaret etti.

Belediyespor Kulübü İkinci Başkanı Sertaç Yalçıneli başkanlığında yönetici Ali Bolat, teknik heyet ve futbolcuların katıldığı ziyarette takıma başarılar dileyen Başkan Poyraz; “Şu ana kadar yapılan mücadelenin aynı şekilde devam etmesi halinde ben başarılı olacağımıza inanıyorum. İnşallah takımımız şehrimizi en iyi şekilde temsil ederek başarılı bir mücadele çıkarır ve finale kalır” dedi.

Belediyespor Kulübü İkinci Başkanı Yalçıneli ise desteklerinden dolayı Başkan Poyraz’a teşekkür ederek; “Biz takımımıza güveniyoruz. İnşallah, grup maçlarında başarılı olacak ve Belediyespor’u 3. Lige taşıyacağız” diye konuştu. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66