Çokkeser: Takımı yeni yeni tanıyorum...

Çokkeser: Takımı yeni yeni tanıyorum...

Ünyespor maçını değerlendiren Kahramanmaraşspor Teknik Direktörü Fethi Çokkeser, teknik direktörlük görevini 10 gün önce devraldığını hatırlatarak takımı yeni yeni tanıdığını söyledi.


Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Kahramanmaraşspor, geçtiğimiz Pazar günü sahasında Ünyespor ile golsüz berabere kalmıştı. Bu karşılaşmayı değerlendiren Kahramanmaraşspor Teknik Direktörü Fethi Çokkeser, takımın fiziksel ve taktiksel eksiklerinin olduğunu söyledi.


Bu eksiklikleri iyi analiz etmek için zamana ihtiyaçları olduğunu ifade eden Çokkeser, sezonun başlamasına 10 gün kala takımın başına getirildiğini hatırlatarak şunları söyledi: “Her zaman gerçekçi oldum ve bundan sonrada gerçekçi olacağım. Takımımızda fiziksel anlamda eksiklerimiz çok fazla. Taktiksel ve sistem olarak futbolcu kardeşlerimizle yeni yeni uyum sağlamaya başladım. Futbolcularımın neler verebileceğini ve performanslarının ne zaman artacağını, performanslarının ne zaman düşeceğini yeni yeni öğreniyorum. Takımı tanımamız ve başarı elde etmemiz için 7-8 haftaya ihtiyacımız var diyerek abartılı bir şekilde konuşmak istemiyorum. Biz 4-5 hafta sonra futbolcularımızın karakterini, hırsını, azmini ve performanslarını öğreniriz. Futbolcularımızı iyi öğrendiğimiz zaman fiziksel özellikleri zayıf olanlara müdahale edeceğiz ve onların en iyi olmasını sağlayacağız. Bu süreci tamamladıktan sonra başarılı olacağımıza inanıyorum.”


Çankırı maçının hazırlıklarına da başladıklarını aktaran Çokkeser, “Çankırı maçının hazırlıklarına başladık. Farklı çalışmalarla futbolcularımızın hem fiziksel kalitelerini hem de teknik becerilerini artıracağız. Ben bu takımdan çok ümitliyim. Taraftarımızın da aynı ümit ve beklenti içerisinde olmasını istiyorum. Ünyespor maçında olduğu gibi tribünleri doldursunlar ve takımlarını desteklesinler. Özlenen Kahramanmaraşspor’un bu yıl ortaya çıkacağına olan inancım sonsuzdur. Bunu da ilerleyen haftalarda taraftarımız çok iyi anlayacaktır.”şeklinde konuştu. Haber: Cebrail SARI


Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2012, 08:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63