Cumhuriyet Lisesi ‘nden Türkiye Şampiyonu..

Cumhuriyet  Lisesi ‘nden  Türkiye Şampiyonu..

Kahramanmaraş Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi,  5 kişilik güreş ekibiyle daha önce Kahramanmaraş’ta ve Hatay’da yapılan yarışlarda başarı gösteren 5 kişilik güreş kafilesiyle, beden eğitimi öğretmeni Sait Kılıçsallayan’la 4-8 Nisan 2013 tarihlerinde, Bursa’da yapılan 17-18 yaş liseler serbest güreş Türkiye Şampiyonasına katıldı.


Şampiyonaya 30 ilden yaklaşık 185 sporcu katıldı. Kahramanmaraş ekibinden Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Mehmet Yüce 50 kiloda tüm rakiplerini yenerek Türkiye şampiyonu oldu ve altın madalya aldı.


Aynı şampiyonada 54 kiloda Cebrail Konyalı ve 60 kiloda Mehmet Kaçmaz da 5. oldular. Takım halinde Kahramanmaraş kafilesi 30 takım arasından 6. oldu.


Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi Müdür Fehmi Paksoy,  spora ve sosyal faaliyetlere çok önem verdiklerini belirterek Türkiye şampiyonu olan Mehmet Yüce’yi tebrik etti.  Tüm katılımcı sporcu ve öğretmenleri kutladı. Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi Yıldız takımı da bu hafta sonu Sakarya da Türkiye şampiyonluğu maçına çıkacak dedi.  Onlardan da şampiyon çıkarmalarını bekliyorum, başarılar diliyorum dedi.


Ayrıca bu pehlivanları yetiştiren Güreş Eğitim Merkezi yönetici ve antrenörlerine, Belediye Spor Kulübü yönetici ve antrenörlerine çok teşekkür ederim dedi.


Yunus TAŞ
(www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2013, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66