Göksun'da "Liseler Voleybol Turnuvası"

Göksun'da

Göksun'da, Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından "Liselerarası Voleybol Turnuvası" düzenlendi.


Kaymakam Ali Hamza Pehlivan, açılış töreninde, sporun her yaşta yapılabilecek ve her yaşa uygun branşları olan bir etkinlik alanı olduğunu söyledi.


Sporun ve sportmenlik bilincinin aşılanması hususunda öğretmenlerin hem derslerde hem de bu turnuvada gerekli bilgilendirme çalışmalarını yürüteceklerini ifade eden Pehlivan, "Spora ve sporcuya yatırım yapmak devletimizin de temel gayelerinden bir tanesidir. Bizde ilçe düzeyinde sporun daha iyi noktalara gelesi hususunda okullarımızda beden eğitimi branşında görev yapan öğretmenlerimizle çalışma içerisindeyiz. Tabi sporun sadece bir iki dalının değil bütün dallarının önemli olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.


Pehlivan, sporun gençlerin başarı düzeylerini artırmasına vesile olduğunu sözlerine ekledi.


Törene katılan, Kaymakam Pehlivan, Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Abdullah Yaylamış ve İlçe Emniyet Müdürü Hurşit Uçak, Göksun MYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Gürbüz ve kamu kurum amirleri Göksun Anadolu Lisesi ile Göksun METEM voleybol takımları arasında oynan maçı izledi.


 (AA)

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 07:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER