Görme Engelliler Futsal Türkiye Şampiyonası başladı

Görme Engelliler Futsal Türkiye Şampiyonası başladı

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Görme Engeliler B1(Hiç Görmeyenler) Futsal Türkiye Şampiyonası Kahramanmaraş’ta başladı.

Üngüt mevkiindeki Sezal Spor Tesisleri’nde başlayan şampiyonaya 20 ilden 28 takım katılıyor. Müsabakaların başlaması dolayısıyla yapılan açılış töreninde konuşan Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş bölgesinde ilk defa Futsal Türkiye birinciliği düzenlediklerini belirterek, bu bölgede engelliler sporun gelişmesine katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara teşekkür etti. Görme Engelliler sporunun giderek bir gelişime gösterdiğini ve bunun sonucunda da sporcu ve takım sayılarında belirgin bir artış olduğunu ifade eden Dedeoğlu, “Federasyon olara engelli vatandaşlarımızı spor yoluyla da olsa hayata kazandırmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Bu çabanın sonuçları düzenlenen çeşitli yurt içi ve dışı müsabakalara da yansıması bizleri memnun etmektedir.” dedi.

Açılış törenine katılan Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Abdullah Şahin da konuşmasında engelli vatandaşların hayata bağlanmaları konusunda gerek valilik, gerekse Kahramanmaraş Belediyesinin ellerinden geleni yaparak, gerekli olan altyapı hazırlamada ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi. Şahin.”Esas medeniyet engelli vatandaşlarımızın da normal vatandaşlar gibi yaşayabileceği, spor yapabileceği ve sosyal alanlardan ve etkinliklerden yararlanacağı bir yaşam sunmaktır. Daha önce internet salonu, sesli kütüphane hizmetleri gerçekleşti. Şimdide engelliler için belediye tarafından spor tesisleri yapılıyor. Bu çalışmalar artarak devam edecektir” dedi.

Futbol Federasyonu Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Uzunlar, ASKF Başkanı Mehmet Bağrıaçık ve diğer yöneticilerin katıldığı açılış töreninde başlama vuruşu törene katılan ilgililer tarafından yapıldı. Kahramanmaraş’taki Futsal Türkiye Şampiyonası 26 Haziran tarihinde sona erecek. (Ajans 46 - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2008, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66