GÖRÜŞ: KMS nereye gidiyor?

GÖRÜŞ: KMS nereye gidiyor?

Kahramanmaraşspor’un geçtiğimiz sezon 2. Ligde mücadele ederken ligin son maçının son dakikasında Adıyamanspor'un son dakikada Şanlıurfaspor'a attığı gol sonucu 3. Lige düştüğünü bilmeyen yok.

Kahramanmaraşsor'lu yöneticilerin basın karşısına çıkarak (bu takım bizim yönetimimizde küme düştü. Bu takımı tekrar 2. Lige çıkartmak boynumuzun borcu) dediklerini de bilmeyen yok.

Kahramanmaraşspor'un 3. Lig 5. Grup’tan zoraki çıktığını bilmeyen yok.

Kahramanmaraşspor'un Yükselme Grubuna 10 günlük kamp yaparak hazırlandığını bilmeyen yok.

Yükselme Grubuna kadar bazı yöneticilerin reklam amacıyla basın karşısına çıkıp (şöyle futbolcu alacağız böyle futbolcu alacağız) açıklamalarını bilmeyen yok.

Peki bundan sonra neler oldu?

Ara transfer döneminde iki futbolcu alındı, ta ki maçlar başlayana kadar taraftarın dahi haberi olmadı. Transferin son günü iki futbolcu daha alındı, bu futbolcular nereden alındı, nasıl futbolcular, hangi mevkide oynarlar.

Göztepespor, Tepecik Belediyespor ve son oynanan Hatayspor maçlarının değerlendirmesi ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyerek neden açıklama yapmazlar, yoksa (basın bizi eleştirir) diye mi çekinirler.

Kahramanmaraşspor'un son yapılan kongresinde, takımın basın sözcülüğüne deneyimli televizyoncu Aksu TV Genel Müdürü Turgay Terzibaş getirildi.

Terzibaş ta içimizden biri olduğu halde hiç basın toplantısı organize etmemiş ve basını bilgilendirmemiştir.

Acaba neden?

Sayın Hanefi Mahçiçek'in Kulüp Başkanlığı döneminde, Basın sözcülüğü yapan Yavuz Nalbantbaşı, görev yaptığı sürece içerisinde takım ister galip gelsin, ister mağlup olsun her hafta bir-iki defa basın toplantısı düzenleyerek basını bilgilendirdi.

Bu arkadaşımızın görevi bırakmasının ardından, -sık sık yapılan kongrelerden sonra yapılan açıklamalar hariç-, doğru dürüst bir basın toplantısı gerçekleştirilmedi.

Kahramanmaraş Basın Sözcüsü Turgay Terzibaş bir basın toplantısı organize edip, Kahramanmaraş basınını ve dolayısı ile Kahramanmaraş halkının bilgilendirilmesini sağlamalıdır.

Gazetelerde sık sık Kahramanmaraşspor'un haberlerinin çıkması Kırmızı-Beyazlı taraftarları da motive edeceği gibi stada daha çok kişinin gelmesine sebep olacaktır.

Tanıtım eksikliği diyoruz, en iyi tanıtım aracı spor diyoruz maalesef bu tanıtım aracını tam olarak kullanamıyoruz.

Bugünlük bu kadar.

BİLAL EVRAN
MEMLEKET GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2009, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63