Hokeyin "geleneği bozmayan" şampiyonu

Hokeyin

EuroChallenge Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nda elde ettiği başarıyla Türk spor tarihine geçen Gaziantep Polisgücü, Süper Lig'de 8 yıldır kupayı müzesine götürüyor.


Geçen sezonun EuroChallenge Avrupa Kulüpler Şampiyonu Gaziantep Polisgücü, 8 yıldır hokeyde liderliği kimseye kaptırmadı.


Gaziantep'te çoğunluğu madde bağımlısı ve sahipsiz çocukları spora yönlendirmek amacıyla 2003'te kurulan takım, müzesindeki kupa sayısını her geçen gün artırıyor. 


Geçen sezon EoruChallenge Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nda ipi göğüsleyen Gaziantep temsilcisi, 11 yıllık kulüp tarihinde 1'i salon olmak üzere 10 Türkiye şampiyonluğu elde etti.


Son 7 yıldır üst üste şampiyon olan kulüp, bu sene de geleneği bozmadı ve Gaziantep'te düzenlenen Türkiye Açık Alan Hokeyi Süper Ligi'nde birinci oldu.


Çoğunluğu milli takımda forma giyen kulüpteki sporcular ise isminin aksine memur, işçi ve öğrenci gibi çeşitli meslek grubundan oluşuyor.


Kulübün başkanı Mehmet Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yanı sıra dünyanın gıptayla baktığı bir başarı grafiği yakaladıklarını söyledi.


Yedi yıldır ellerinde bulunan Türkiye şampiyonluğunu başka takımlara kaptırmadıkları için sevinçli olduklarını anlatan Kaplan, "Hokey, her geçen gün daha fazla kişi tarafından bilinir hale geliyor. Bu da daha fazla sporcu yetişmesini sağlıyor. Dolayısıyla lige rekabet geliyor ama bizim yine de liderliği bırakmaya niyetimiz yok" dedi.   


Kaplan, bu yıl yine Avrupa'nın en iyi kulüpleriyle karşı karşıya geleceklerini belirtti.


Başarılarının takdir edildiğini anlatan Kaplan, şöyle konuştu:


"Biz gerçek anlamda takımız. Birlikte gülüp birlikte ağlıyoruz. Bu da başarıyı kaçınılmaz yapıyor. Ayrıca çok çalışıyoruz. 'Büyük küçük' diye ayrım yapmadan her organizasyona ve maça aynı ciddiyetle hazırlanıyoruz. İnşallah şampiyonluğu uzun süre daha elimizde bulundururuz. Hatta Türkiye'de olduğu gibi Avrupa'da da şampiyonluğun müdavimi oluruz."


(AA)

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63