İFTK ilk toplantısını yaptı

İFTK ilk toplantısını yaptı
Kahramanmaraş İl Futbol Tertip Komiteleri (İFTK), 2006-2007 Sezonunun ilk toplantısını gerçekleştirdi.


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İl Temsilcisi ve İFTK Başkanı A. Baki Kale, yaptığı açıklamada, 2006-2007 Sezonu’nda görev yapacak olan İFTK’nın ilk toplantısını yaptıklarını belirterek, gerçekleştirdikleri görev bölümünde İFTK başkanvekilliğine ve TFF İl Temsilci Yardımcılığına Akif Arslan’ın ve İFTK sekreterliğine de Muzaffer Demir’i getirdiklerini söyledi.
Kale, şunları söyledi:
“İFTK, yeni sezonun ilk toplantısını 21 Ağustos 2006 Pazartesi günü Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Toplantıda İFTK başkanvekilliğine ve TFF İl Temsilci Yardımcılığına TÜFAD Temsilcisi Akif Arslan ve İFTK sekreterliğine de Kulüpler Temsilcisi Muzaffer Demir’in getirilmesi, ayrıca temsilcilerini henüz belirlemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’ne yazı yazılarak temsilcilerinin belirlenmesinin istenmesine karar verildi.

İlk toplantımızda İFTK’nın olağan olarak haftanın pazartesi günleri saat 19:00’da ASKF Toplantı Salonu’nda toplanılmasına karar alırken, gerektiğinde ve olağanüstü hallerde ise toplantı yapılmasını karar altına aldık. Lige katılma bedellerini yatırmayan ve hala vize-referans işlemlerini yaptırmayan kulüplerimize 28 Ağustos 2006 Pazartesi gününe kadar süre tanınmasına, Yıldızlar Ligi ile A Gençler Ligi Birinci ve İkinci Kümelerin kuralarının da 28 Ağustos 2006 tarihinde çekilmesine karar verdik.”
Kale, 28 Ağustos’ta yapacakları ikinci toplantıda ise takımların hangi liglere katılacağının tespit edilmesinin ardından Yıldızlar ve A Gençler Ligleri’nin statüsünün belirleneceğini, çekilen kura sonucu hazırlanacak fikstürün ise TFF Amatör İşler Kurulu’nun onayından sonra yürürlüğe gireceğini bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2006, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63