İlk altın madalya Selçuk Çebi'den!

İlk altın madalya Selçuk Çebi'den!

ABD'nin Las Vegas kentinde devam eden Dünya Güreş Şampiyonası'nın ikinci gününde Selçuk Çebi altın madalyaya ulaştı.


80 kilo grekoromenci milli güreşçi Selçuk Çebi, Dünya Şampiyonu oldu. Dünya Güreş Şampiyonası'nın 2. gününde finale yükselen ve altın madalya için Belarus'lu Viktor Sasunouiki'nin karşısına çıkan Selçuk Çebi, sıkletinde birinci olarak büyük bir başarı sağladı.


ÇEBİ: "OLİMPİYAT MADALYASINI DA KAZANMAK İSTİYORUM"
Şampiyonluğun ardından açıklamalarda bulunan milli güreşçi Selçuk Çebi, "Ülkemiz karışık bir durumdan geçiyor. İnşallah kısa zamanda sükunete kavuşuruz. Şehitlerimiz var, gazilerimiz var. Aldığım madalya benim değil, 78 milyon insanımızındır. Aldığım madalya ile biraz olsun ülkemdeki insanları özellikle de şehit ailelerini mutlu edebilirsem ne mutlu bana. Türk bayrağını göklere çektiriyorum, İstiklal Marşı'nı çaldıracağım. Üçüncü dünya şampiyonluğunu kazandım, Avrupa şampiyonluğum var. Bir olimpiyat eksik benim kilomda 80 kiloda olimpiyat kotası yok. Ülkemizde bir de 71 kiloda yok. Ama bir çaresini bulup eksik olan olimpiyat madalyasını da kazanmak istiyorum. Başkanım gerekeni yapacaktır, 'bir alt siklet olabilir' dedi. Kulüp başkanım Kadir Topbaş'a, hocalarıma ve arkamda dualarını eksik etmeyen Türk milletine teşekkür ediyorum. Buraya gelirken ikincilik istemediğimi başkanıma söylemiştim. Çok çalıştım Allah'a şükür hedefime ulaştık" dedi.


AYDIN: "SELÇUK'U 75 KİLOYA İNDİRECEĞİZ"
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ise Selçuk'u tebrik ederek, "Bana buraya gelirken, 'başkanım ben ikincilik için gitmiyorum. Çok çalıştım, inandım ve şampiyon olmak için gidiyorum' dedi ve sözünü tuttu. Yunus ve Cenk de kürsüde olmalıydı, talihsizlik oldu. 71 ve 80 kiloda olimpiyat kilomuz yok. Selçuk'u muhtemelen 75 kiloya indireceğiz. Son vize Türkiye'de olacak. Orada farklı siklet olduğu için vize almak için mücadele edecek. Dünya ve Avrupa şampiyonluğu var. Çok istekli, 'bir de olimpiyat olsun başkanım' diyor. Bakacağız, o bizi ve Türk milletini mahcup etmedi. Bizde onu mahcup etmeyeceğiz" diye konuştu.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 07:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63