İzciler, Aliya İzzetbegoviç’i anma kampı düzenledi

İzciler, Aliya İzzetbegoviç’i anma kampı düzenledi

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, izcileriyle Aliya İzzetbegoviç’i anma  kampı düzenledi.


Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü 40 kişilik izci gurubuyla Kapıçam Ormanlık alanında hafta sonunda düzenledikleri Aliya İzzetbegoviç’i anma kampını tamamladı.


Kulüp başkanı Ahmet Özkul yaptığı açıklamada, düzenlenen kamp vesilesiyle izcilerin, Aliya İzzetbegoviç’in hayatını, eserlerini, Bosna Hersek halkı için vermiş olduğu mücadeleyi daha iyi öğrenme, ilkeleri ve başarılarıyla kendilerine örnek olan Bilge Kralı daha iyi tanıma fırsatı bulduklarını belirtti.


Özkul kampın aynı zamanda, izcilerin kaynaşmasına, onların şehrin gürültüsünden kurtulup doğayla baş başa kalmasına ve teknolojinin esaretinden kurtulup akranları ile birlikte doyasıya geçirdikleri iki gün boyunca hayatlarında unutamayacakları güzel hatıralar yaşamalarına vesile olduğunu söyledi.


Kamp ile ilgili görüşlerini aldığımız bazı izciler, kampa ilk defa katıldıklarını, iki gün doğanın güzellikleriyle baş başa çok mutlu olduklarını, aynı zamanda Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’i tanımaktan çok mutlu olduklarını belirttiler.


Kulüp Başkanı  Özkul, kampta, iki gün boyunca Aliya İzzetbegoviç’in hayatı, mücadelesi,  temel izcilik bilgileri, teknik iz işaretleri, gece tefekkür yürüyüşü, gündüz doğa yürüyüşü, atıcılık, değerler eğitimi, çalışmalarının yapıldığını, kampı sorunsuz olarak tamamladıklarını belirterek, kampın gerçekleştirilmesinde emeği geçen izci liderlerine teşekkürlerini iletti.


 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63