Kahramanmaraş'ın Adıyaman'dan neyi eksik!

Kahramanmaraş'ın Adıyaman'dan neyi eksik!

Kahramanmaraş Dağcılık, Arama ve Kurtarma Derneği (KADAK) aralıksız olarak devam ettiği gezi programı kapsamında geçen günlerde 35 kişilik bir ekiple Adıyaman Nemrut’a çıktı. Sabaha karşı saat 04 sıralarında zirveye çıkan ekip, soğuğa rağmen burada kalabalık gruplarla beraber güneşin doğuşunu izledi. Daha sonra buradaki Tümülüsü ve çevresindeki büyük heykelleri de inceleyen ekip böylece zirveden aşağıya indi.

Kahvaltı sonrasında Arsemiya ve Cendere Köprüsü ile Karakuş Tümülüsünü de gezen KADAK ekibi Kahta’nın ardından Adıyaman merkeze geçti. Burada öğle yemeğini yiyen ekip iki günlük ziyaret ve gezi programını tamamlayarak Kahramanmaraş kent merkezine döndü.

KADAK Başkanı Sait Kılıçsallayan, aslında Nemrut’ta güneşin doğuşunun pek bir esprisi olmadığını ama oradaki tarihi heykellerin ve yapılan iyi tanıtım sayesinde gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından binlerce turistin Nemrut’u görmeye geldiğine dikkat çekti. Bunun yanında yolların çok bozuk olduğunu da öne süren Kılıçsallayan, bu kadar turist gelen bir yerde yeterince işaret ve levhanın da olmadığına vurgu yaptı.

Kılıçsallayan; “Bizlerin de Kahramanmaraşlılar olarak Milcan’dan güneşin doğuşunun ne kadar güzel olduğunu ve Uludaz’da ise bulutların üzerinden günbatımının muhteşemliğini iyi bir tanıtım ile tüm dünyaya duyurmamız gerekiyor. Duyuralım ki; insanlar Kahramanmaraş’a gelerek buradaki güzellikleri gezip tanısınlar. Özellikle; Milcan’da gün doğumu, Uludaz’da ise gün batımının değerlendirilmesi gereken güzelliklerimiz olduğunu inanıyoruz. Bizler de KADAK olarak Kahramanmaraş’ın tanıtımı yönünde çalışmalarımıza bundan sonra da devam edeceğiz” diye konuştu. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2008, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66