Karatede Avrupa şampiyonluğu!

Karatede Avrupa şampiyonluğu!

Türkiye, üniversiteler arası oyunlarda tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonluğu kazandı.


Karadağ’ın Zabljak şehrinde düzenlenen ve 44 üniversitenin katıldığı 7. Avrupa Karate Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden İstanbul Aydın Üniversitesi Bayan Takımı, Kata Avrupa Şampiyonu olurken, İstanbul Aydın Üniversitesi Bay Takımı Kata Avrupa ikincisi, İstanbul Aydın Üniversitesi Bayan Takım Kumite ve Bay Takım Kumite ise Avrupa üçüncüsü oldu.


Ferdi müsabakalarda ise Recep Ersel Koçer 75kg Bay Ferdi Kumite Avrupa Şampiyonu, Feyza Can 55kg Bayan Ferdi Kumite Avrupa ikincisi , Muhammet Emre Öztürk Bay Ferdi Kata Avrupa ikincisi, Mehmet Usda +84kg Bay Ferdi Kumite Avrupa üçüncüsü, Uğur Aktaş 84kg Bay Ferdi Kumite Avrupa üçüncüsü ve Bigem Giroğlu ise Bayan Kata Avrupa üçüncüsü oldu. 


Türkiye, toplamda 2 altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalya ile Avrupa Şampiyonası'nda genel klasmanda Avrupa ikincisi oldu. Şampiyonlar müsabaka dönüşü havaalanında büyük bir coşkuyla karşılandı. Daha sonra okullarına dönen şampiyonları İstanbul Aydın Üniversitesi Mütelevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Yadigar İzmirli tebrik etti.
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63