KMS'li futbolculara diş muayenesi yapıldı'

KMS'li futbolculara diş muayenesi yapıldı'

Bu sezon Türkiye 3. Ligi’nde mücadele verecek olan Kahramanmaraşsporlu futbolcular, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Diş Muayenesinden geçti.

Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dt. Sıtkı Güvenç, diş hastalıklarının vücudun dirençsiz kaldığı dönemlerde ortaya çıktığını söyledi.

Kahramanmaraşspor Teknik Direktörü Hüseyin Yenikan, Yardımcı Antrenör Fethi Çokkeser ve futbolcular lig maçları öncesinde Kahramanmaraş Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi'ne gelerek diş kontrolünden geçti. Futbolcularla yakından ilgilenen hastane başhekimi Dt. Sıtkı Güvenç, ağız ve diş sağlığının önemine değindi. Ağız ve dişlerde yaşanacak herhangi bir sağlık probleminin bütün vücudu etkileyeceğini kaydeden Güvenç şöyle konuştu:

"Özellikle içinde bulunduğumuz Ramazan ayında vücudun dirençsiz kalması nedeniyle de diş hastalıkları ortaya çıkıyor. Dişte yaşanan bir sağlık probleminde ise mikroorganizmalar vasıtasıyla kalp kapakçıkları zarar görür. Menenjit olursunuz ve çok daha farklı hastalıklar sizi bulabilir. Bu nedenle düzenli olarak dişlerin günlük en az iki defa diş hekimlerinin tavsiye ettiği gibi fırçalanması gerekiyor."

Kırmızı-Beyazlı ekibin teknik direktörü Hüseyin Yenikan ise, profesyonel bir futbolcunun diş hastalığının olmaması gerektiğini kaydetti. Herhangi bir apse durumunda pek çok sakatlığında ortaya çıktığını dile getiren Yenikan; "Diş hastalıkları kalbe zarar veriyor, apsenin vücutta yayılması nedeniyle adaleler atıyor. Bazı futbolcu arkadaşlarımızda bu sakatlığı yaşadık. Artık lig başlıyor ve kaybedecek hiçbir futbolcumuz yok. Bu nedenle futbolcularımızı kontrol ettirmek, tedavi ihtiyacı olan varsa yaptırmak için bu gün buraya geldik" diye konuştu.

Tek tek muayene edilen futbolcuların bazılarında herhangi bir diş hastalığına ve çürüğüne rastlanmazken, diş çürüğü bulunan futbolcuların ise tedavilerine başlandı. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2010, 22:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63