KMS'ye 100 bin liralık malzeme yardımı...

KMS'ye 100 bin liralık malzeme yardımı...

Transfer yasağı ve büyük borç yükünden dolayı ciddi sorunlar yaşayan Kahramanmaraşspor’da yüzleri güldüren bir gelişme yaşandı.

TFF 3. Lig 2. grupta mücadele edecek olan Kahramanmaraşspor’’da sıcak gelişmeler yaşanmaya başlandı. Bugün topbaşı yapacak olan Kahramanmaraşspor'da sevindirici bir haber de CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat’tan geldi.

Daha öncede Kahramanmaraşspor’un bir yıllık bütün malzemelerini karşılayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş milletvekili Durdu Özbolat, bu sezon da yine Kahramanmaraşspor’un bir yıllık bütün malzeme ve ihtiyaçlarını karşılayacağını söyledi.

Partisinin İl başkanı Galip Yılışın ve partili yöneticileriyle birlikte kulübü ziyaret eden Özbolat’a Kahramanmaraşspor As Başkanı ve futbol şube sorumlusu Fikret Fındık ta eşlik etti.

Ziyaret esnasında basın mensuplarına açıklama yapan Milletvekili Özbolat, "Yine üzerime düşeni yapıyorum ve yaklaşık 100 bin lira değerindeki bir yıllık ihtiyaçların tamamını karşılıyorum" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Kahramanmaraşspor şehrimizin tek profesyonel takımıdır. Şu an durumu pek iç açıcı olmayan takımımızın yarasına az biraz merhem olsun diye 100 bin TL değerinde bir yardımda bulundum. Her sene yaptığım destekleri bu senede yineledim ve üzerime düşen görevi yapmaya çalıştım.
Umarım işadamlarımız ve sivil toplum örgütlerimizde desteklerini esirgemezler ve Kahramanmaraşspor eski güzel günlerine tekrar döner. Elimden geldiğince yardım toplayacağımdan kimsenin şüphesi olmasın çünkü bu takım sahipsiz değildir. Takımın başında her kim olursa olsun ona destek verilmeli ve yalnız bırakılmamalıdır. Çünkü Kahramanmaraşspor’u yönetebilmek kolay bir görev değildir. Bunun için herkes elinden geleni yapmalı ve takıma sahip çıkmalıdır." Özbolat siyaseti futbolun içerisinde doğru bulmadığını ve bu yardımı bir siyasetçi olarak değil de bu takıma gönül veren birisi olarak yaptığını dile getirdi.

Özbolat; "Siyasetle futbol asla aynı ortamda olmamalı, ama siyaset ve futbol aynı çatı altında birleşerek emellerine ulaşmalı. Futbola siyaset, siyasette de futbol asla karışmamalı" dedi.

Ziyaret esnasında bir açıklama yapan Kulüp Başkanı Doğan Tehçi ise gündem de konuşulan transfer yasağını hala çözemediklerini elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştıklarını belirtti



Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2010, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63