KSÜ Bayan Basketbol Takımı 2.ligde!

KSÜ Bayan Basketbol Takımı 2.ligde!

Kahramanmaraş’ın ismiyle özdeşleşen Güreş’in yanı sıra Atıcılık, Yüzme ve su sporlarında kazanılan uluslararası başarıların ardından bir sevindirici haberde Basketbol’dan geldi.


Oynadığı tüm maçları kazanarak il birincisi olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Spor Kulübü Bayan Basketbol Takımı, İl spor tarihinde bir ilke imza atarak Ürgüp’te yapılan bölge şampiyonasında grup 3. olarak tüm kriterleri yerine getirerek 2.lige yükseldi.


Kahramanmaraş’ta spor kamuoyunu sevince boğan bu haberin, Basketbol Federasyonu yetkililerince ilan edilmesinin ardından bir açıklama yapan KSÜ Spor Kulübü Başkanı Faruk Köklü, bu başarının ardından en büyük payın maddi manevi desteklerini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı’nın olduğunu belirterek, genç ve başarılı kulüp antrenörü Serdar Gökçe’nin de bu sonucun alınmasında pay sahibi olduğunu söyledi.


Şu andan itibaren kendilerini zorlu bir sürecin beklediğini söyleyen Köklü;  “Mevcut takımın yapılacak birkaç transferle daha güçleneceğini ,salon sporlarında Kahramanmaraş’ ı en iyi şekilde temsil edeceklerini ,başta belediye başkanımız olmak üzere spor sever iş adamlarımızı takıma destek olmaya çağırıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2015, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63