Kuyumcularda şampiyon belli oldu'

Kuyumcularda şampiyon belli oldu'

Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Başkanlığı’nın (KOB) organize ettiği 1. Bahar Halı Saha Futbol Turnuvası sona erdi.

Pazar günleri Marina Halı Sahada oynanan Türkiye Futbol Federasyonu – Herkes İçin Futbol Birimi kontrolündeki futbol turnuvasına 24 takım ve 240 sporcu katıldı.

Profesyonel maçları aratmayan Kuyumcular Odası 1. Bahar Halı Saha Futbol Turnuvasının final maçında Hatipoğlu Kuyumculuk ile Vefa Kuyumculuk karşılaştı. Kıran kıran geçen final maçı sonunda 4-3 galip gelen Hatipoğlu Kuyumculuk turnuvanın şampiyonu oldu.

Final maçından önce Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Üyeleri kendi aralarında gösteri maçı yaptı.

7 Mart tarihinde başlayan ve 9 Mayıs tarihinde son bulan, lig usulü oynanan ve 76 maç sonunda dereceye giren takımlara KOB tarafından kupa, dereceye giren takımların sporcularına madalya, diğer takımlara da çeşitli hediyeler verildi.

Büyük bir seyirci topluluğunun da takip ettiği Turnuva sonunda bir konuşma yapan Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Öz, turnuvanın dostluk duygularını pekiştirdiğini belirterek “Bu yıl ilkini Herkes İçin Futbol (HİF) kapsamında düzenlediğimiz turnuvamızı geleneksel hale getireceğiz” dedi.

Başkan Mustafa Öz, şunları söyledi: "Bu yıl birincisini düzenlediğimiz ve her yıl geleneksel hale getireceğimiz Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Futbol turnuvamızın futboldan öte meslektaşlarımız arasında ‘’Her şey dostluk, her şey kardeşlik’’ bilinci ile diyalog ve dostlukların pekişmesine yardımcı olduğu kanaatindeyim.

Kahramanmaraş Kuyumcular Odamız tarafından siz esnaf ve sanatkarlarımızın verdiği destekle organize edilen bu tür sportif ve diğer etkinliklerinde, mesleki başarımıza, kaynaşmaya, Birlik ve beraberliğe katkı sağlama düşüncesi ile katılımın daha da artmasını ve faaliyetlerimizin renklendirilmesini istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda meslektaşlarımızın kaynaşmasını sağlamak için bu tür faaliyetlerimizi daha da artırarak devam edeceğiz.

Bu organizasyonun yapılması ve hazırlanmasında özellikle yönetim kurulu arkadaşlarımızın cefakârca çalışmaları da takdire şayandır.

Değerli meslektaşlarım özellikle mesleğimize yıllarca emeği geçmiş ustalarımızı da burada görmek bizleri onurlandırmış ve gururlandırmıştır.

Görüyoruz ki bu turnuva bizleri kaynaştırmış tüm esnaflarımızın ne kadar birbirlerine saygılı ve tutkun olduğunu göstermiştir.

Değerli meslektaşlarım bu organizasyona sponsor olan firmalara ve reklam vererek organizasyona destek veren meslektaşlarımıza da huzurlarınızda teşekkür etmeden geçemeyeceğim.

Kupaya katılan tüm takımlara, hakemlere ve emeği geçen tüm herkese teşekkür eder, dereceye giren takımlarımızı tebrik ede, kupa törenine katılan misafirlerimize hoş geldiniz der en derin saygılarımız sunarım" dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu ise, "Bu tür etkinlikler kardeşliği ve dostluğu daha da sağlamlaştırır. Kuyumcular odası yine kendisine yakışanı yaptı. Bu organizenin geleneksel hale geleceği kanaatindeyim. Turnuvaya yoğun ilgi gösteren esnafımıza teşekkür ederim" dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri KMESOB Başkanı Ahmet Kuybu, Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Öz, ASKF Genel Başkan vekili Talat Özdemir ve HİF İl Sorumlusu Akif Arslan tarafından verildi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 06:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
ergün aktolun
ergün aktolun - 11 yıl Önce

Turnuvada öncelikle bizleri Başından sonuna kadar desteklerini esirgemeyen başkanımız Mustafa ÖZ'e,ikinci Başkanımız Durdu DEMİRCİLER'e,Selim GÖDEOĞLU'na,Hasan Fahri KÜTÜKÇÜ'ye,Osman BOZOĞLAN'a,H.Murat ÇAKALLIOĞLU'na,Yusuf AKTOLUN'a ve ismini sayamdığım diğer arkadaşlarımıza ve çok değerli meslektaşlarımıza çok teşekkür eder,maddi manevi destek olan sponsorlarımıza çok teşekkür ederiz..........

SIRADAKİ HABER

banner66