Sağlam; "Güreş bizim için çok önemli"

Sağlam;

Geçen hafta sonunu Kahramanmaraş’ta geçirerek, bir takım gezi ve incelemeler kapsamında esnaf ziyaretlerinde bulunan AKP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr Mehmet Sağlam, Göksun ilçesinde takım halinde Türkiye Şampiyonu olan Güreşçilerle bir araya geldi.


Ankara'da düzenlenen Türkiye deplasmanlı Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nda takım halinde Türkiye şampiyon olan Göksun Belediyesi Güreş Takımı geçen günlerde ilçeye döndü.

Türkiye Yıldızlar Güreş Lig'inde mücadele eden Göksun Belediyespor Güreş Takımı 6 aydan beri Ankara'da devam eden müsabakalarda Bursa Belediyesi, Ankara Yaşar Doğu Güreş Takımı ve İzmit Belediyespor'u mağlup ederek takım halinde şampiyon olarak 1. Lige çıktı.

Şampiyonanın ardından Göksun ilçesine dönen şampiyon güreşçilerle bir araya gelen TBMM Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Sağlam yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Ata sporumuz olan güreş bizim için çok önemlidir. Göksun ilçemiz her zaman Türkiye’de yetiştirdiği Güreşçilerle adından söz ettirmiştir. 2.Lig de takım halinde şampiyon olarak 1. lige çıkan Göksun Belediyesi Güreş takımını tebrik ediyorum. Yetkililerle görüşüp sizlere gereken maddi ve manevi yardımları yaptıracağız. Kentimizin adını Türkiye’ye altın harflerle duyuran siz değerli güreşçilerimizin başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bu arada, takım halinde Türkiye şampiyonu olan güreşçilerin yanında Türkiye Güreş Federasyonu Başkanvekili Kahramanmaraşlı Ahmet Ak’ı arayan Prof. Dr. Sağlam, “Sizin gibi Türk Güreşine damgasını vuran hemşehrimizin önemli bir görevde bulunması Ata sporumuz ve Kahramanmaraş’ımızın için çok önemlidir. Göksun Belediyesi Güreş takımına yapmış olduğunuz 8 bin YTL’lik yardım ve geliş-gidiş masraflarını karşılamanız bizleri çok sevindirdi. Bu desteğinizin devamını diliyorum” dedi.

Telefonla görüşlerini aldığımız Türkiye Güreş Federasyonu Başkanvekili Ahmet Ak ise, “Türkiye şampiyonluğunu kazanan takımın kendi memleketimin takımı olması beni çok duygulandırdı. Kahramanmaraş’ın güreşteki başarısını tüm dünya biliyor. Şampiyon olan Göksun Belediyesi Güreş Takımının tebrik ediyorum. Takımın geliş-gidiş masraflarını federasyon olarak karşılayıp, aynı zamanda şampiyon oldukları için de 8 bin YTL ile ödüllendirdik. Bu yardımların devamı gelecektir” diye konuştu.


Daha sonra Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç tarafından onuruna verilen yemeğe katılan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr Mehmet Sağlam, ilçeye yapılan yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Prof. Dr Mehmet Sağlam yemeğin ardından Türkiye şampiyonu olan güreşçilerle hatıra fotoğrafı çektirip, güreşçilere çeşitli hediyeler verdi. (Memleket, www.kanal46.tv)

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2008, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66