Saraylı, 'Hoca' konusunda beceriksiz çıktı!

Saraylı, 'Hoca' konusunda beceriksiz çıktı!

“Türkiye 3. Ligi’nde bir sezon mücadele vererek yeniden ikinci lige çıkacağız. Buna söz veriyorum” diyen Kahramanmaraşspor Kulübü Başkanı Ali Sercan Saraylı, şu ana kadar Teknik Direktör konusunu bir türlü halledemeyerek eleştiri oklarını üzerine çekmeye başladı.

Geçen Pazartesi günü kulüp binasında bir araya geldiği Mehmet Şahan ile para konusunda anlaşamayan Başkan Saraylı, mevcut sözleşmedeki 270 bin YTL’lik bedeli ödeyemeyeceklerini belirterek Şahan’a yeni bir teklif sunmuştu. Mehmet Şahan ise, 2008-09 sezonu için sözleşmede yazan 270 bin YTL’yi almada ısrarcı olmuş, yönetimin 40 bin YTL peşin, 10 ay süre ile ayda 6 bin YTL maaş ve takımın şampiyon olarak ikinci lige çıkması halinde de 50 bin YTL’lik prim teklifini elinin tersi ile itmişti. Üstüne üstlük yönetimin bu parayı vermeye yanaşmaması halinde ise hukuku haklarını kullanacağını belirterek, hoca konusunda kulübün önünü adeta tıkamıştı.

Kendince haklı olan Mehmet Şahan’ın bu tutumu üzerine başka isimler üzerinde arayışlar sürerken, GASKİspor’un hocası Faik Demir ile prensipte anlaşma sağlandığı kulislerde gündeme gelmişti. Ancak; haklı olarak 270 bin YTL’de ısrar eden Şahan’ın ayak diretmesi nedeni ile Demir’in şu anda takımın başına geçmesi bir hayli zor görünüyor. Bu durumda yönetim ya 270 bin YTL’yi vererek Şahan’ı gönderip yerine yeni hocayı getirecek ya da Şahan ile yoluna devam etmek zorunda kalacak.

Hoca konusundaki gelişmeleri öğrenebilmek amacı ile Ajans 46’nın telefonla görüştüğü Kulüp Basın Sözcüsü İsmail Kahveci, Faik Demir’in kente geldiğini, görüştüklerini ve gezdirdiklerini, bunun yanında 3 isim ile daha görüşmeye devam ettikleri yönündeki bilgileri teyit ederek; “Bizim için öncelikli isim Mehmet Şahan’dır. Kendisi ile devam etmek istiyoruz. Ancak olumsuz bir durum olursa yedekte isimlerimiz vardır ve görüşmelerimiz sürüyor. Yoksa; Faik Demir ile oturduk ve karşılıklı şartlarda anlaştık” diye konuştu.

SPOR KAMUOYU İSE SARAYLI’YA TEPKİLİ!..

Öte yandan; ligin bitimi ve kongrenin ardından bir haftayı aşkın bir zaman geçmesine rağmen hoca konusunu bir türlü halledemeyen Kulüp Başkanı Ali Sercan Saraylı’ya tepki gösterilmeye başlandı.

Taraftarlar ve spor kamuoyu görüşlerini şöyle dile getirdi:

“Geçen yılın Kasım ayında göreve gelen ve başkan seçilen Ali Sercan Saraylı’nın yönetim zafiyeti ve işi bilmediklerinden dolayı bu takım küme düşmesine rağmen kendisine kimse fazla bir tepki göstermedi. (Düşmez kalkmaz bir Allah, olur böyle şeyler, inşallah gelecek sezon yeniden çıkarız. Böylece Kahramanmaraş’ta bir heyecan yenilenmesi olur) diye düşünüldü. Kongre yapıldı ve kendisi yeniden tek liste ile göreve getirildi. Herkes kendisine başarılar diledi. Kendisi de yeniden çıkacağımızı açıkladı ama bir hoca konusunu bile şu ana kadar halledemeyerek adeta beceriksiz çıktı. Yeter artık….Bir an önce bu konu halledilsin…Hoca konusunu bile halledemeyen bir takım transferi nasıl yapacak, kampa ne zaman gidecek ve bu zihniyet ile nasıl şampiyon olacak….Bir an önce bu işin halledilmesini istiyor ve bekliyoruz.” (Ajans 46 - www.kanal46.tv)

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2008, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66