'Satranç'ta yine madalya bekliyoruz!..

'Satranç'ta yine madalya bekliyoruz!..

Kahramanmaraş İl Şampiyonasında ilk ikiye giren Kahramanmaraş Belediyespor ve Üstad Satrançspor çalışmalarını sürdürüyor

Kahramanmaraş Belediyespor ile Üstad Satrançspor Satranç Takımları, 3-10 Temmuz 2011 tarihleri arasında Konya’da yapılacak olan 2011 Türkiye Kulüpler Şampiyonası’na hazırlanıyor.

Türkiye Satranç Federasyonu’nun faaliyet programı içerisinde yer alan ve Türkiye genelinde 02 Nisan 2011’da başlayıp 29 Mayıs 2011’a kadar devam eden 2011 İl Yarışmaları tamamlandı. Kahramanmaraş’ta Büyüksırspor, DSİSpor, Üstad Satranç Spor, Gençlikspor, KSÜSpor, Bölgespor, Kahramanmaraş Belediyespor, Ertuğrul Gazispor ve Batıparkspor kulüplerinin satranç takımlarının katılımı ile oynanan il yarışmalarında ilk ikide yer alan Kahramanmaraş Belediyespor ile Üstad Satrançspor, Kahramanmaraş’ı Konya’daki Türkiye Şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı.

8’İ ERKEK 11 SPORCU GİDECEK

Konya’da 03-10 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacak olan 2011 Türkiye Kulüpler Şampiyonası’na katılacak 58 takım da belli oldu. Şampiyonaya katılacak olan Üstad Satranç Spor Kulübü, kural gereği takımında 8 i erkek, 3 ü bayan olmak üzere 11 sporcu bulunduruyor. Fakat maçlara 8 sporcuyla çıkacaktır.

Üstad Satranç Spor Kulübü Başkanı ve Satranç Takımı Antrenörü Adem Yüksekoğlu, gazetemize yaptığı açıklamada, şampiyona için sıkı ve disiplinli bir çalışma yaptıklarını belirterek “Bu şampiyonaya kulübümüz üçüncü kez katılmaktadır. Amacımız geçen yılarda göstermiş olduğumuz performanstan daha iyi sonuçlar elde etmek ve Kahramanmaraş’ı en iyi şekilde temsil etmektir. Öğrencilerimizin bu gibi büyük organizasyonlarda tecrübe kazanarak, gelecek yıllarda çok daha iyi sonuçlar elde edeceklerini düşünüyorum” dedi. Yüksekoğlu, ayrıca geçen yıl 16 yaş altı masada mücadele eden ve Altın madalya kazanan Kemal Seviner’den bu şampiyonada madalya beklediğini de söyledi. Bu yıl ayrıca hedeflerinin iki madalyayla dönmek istediğini söyledi. Takımımızın en önemli özelliği; kendi yetiştirdiğimiz ve ilimizin sporcularından oluşmasıdır” dedi.

2011 Türkiye Kulüpler Şampiyonası’na katılacak olan Üstad Satranç Spor Kulübü Satranç Takımı erkeklerde Adem Yüksekoğlu, Yaşar Eker, Kemal Seviner, Hüseyin Mertoğlu Resul Yiğit, Gökhan Çokparlamış,Ertunç Bahadır Barık ve Fatih Yılmaz ile bayanlarda Şükran Mertoğlu, Feyza Kuşcu ve Belgüzar Terliksiz’den oluşuyor. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2011, 07:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66