TBF Genel Kurulu'na 'Kahramanmaraş' damgası

TBF Genel Kurulu'na 'Kahramanmaraş' damgası

Türkiye Bilardo Federasyonu’nun 1. Olağan Mali ve 1. Olağanüstü Ana Statü Tadilat Genel Kurulları, dün Ankara’da yapılırken Kahramanmaraş Delegeleri, divanda yer aldı


Türkiye Bilardo Federasyonu’nun (TBF) 1. Olağan Mali ve 1. Olağanüstü Ana Statü Tadilat Genel Kurulu, dün Ankara’da gerçekleştirilirken, genel kurullarda Kahramanmaraş’tan giden 8 delegeden 2’si divanda yer aldı.

Cumartesi günü çoğunluk sağlanamadığı için dün Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün Ulus’taki Hizmet Binası’ndaki Toplantı Salonu’nda yeniden toplanan genel kurullar öncesinde Kahramanmaraş Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Talat Özdemir’in de aralarında bulunduğu TBF Yönetim Kurulu, bir toplantı gerçekleştirdi. TBF Kahramanmaraş İl Temsilcisi Ahmet Oğulmuş’un da katıldığı toplantıda olağan seçimli genel kurul ile ilgili görüş alışverişinde bulunulurken, seçimli genel kurulun Ekim-2008’de yapılması konusunda fikir birliğine varıldı.

151 delegeden 75’inin katıldığı genel kurullarda divan başkanlığını Erbay Kücet, divan başkan yardımcılığını Kahramanmaraş Gençlikspor Delegesi Halit Salman, divan katip üyeliklerini Mehmet Özlü, Efdal Yılmaz ve Kahramanmaraş Belediyespor Delegesi Selçuk Çayır yaptılar. Genel Kurullara Kahramanmaraş’tan İl Temsilcisi Ahmet Oğulmuş, Kahramanmaraş Belediyespor’dan Talat Özdemir, Muzaffer Demir, Selçuk Çayır ve Cahit Küçükönder ile Kahramanmaraş Gençlikspor’dan Halit Salman, Sait Koşargelir, Davut Temel ve İsmet Akgönen delege olarak katıldılar.

Türkiye Bilardo Federasyonu’nun 23.07.2006-22.07.2008 dönemine ait Yönetim ve Denetim Kurulları raporlarının okunması, görüşülmesi ve kurulların ayrı ayrı ibrasının ardından 2008-2009 dönemine ait TBF’nin tahmini bütçeleri ve faaliyet programları genel kurula sunularak, görüşüldü ve genel kurulda oy birliği ile kabul edildi. Yönetim Kurulu’na 2008-2009 bütçesinin harcama kalemleri arasında değişiklik yapma yetkisi verilmesinin ardından yine yönetim kuruluna amacına uygun olarak menkul, gayrimenkul malları almaya, kiralamaya, kiraya vermeye, işletmeye, ortaklık kurmaya ve bağış kabulüne yetki verildi.

Genel Kurulların ikinci bölümünde ise TBF Ana Statüsü’nde öngörülen değişiklikler, ayrı ayrı oylanarak kabul edilirken, yayınlanacak olan Ana Statü’deki yazım hatalarına karşı Yönetim Kurulu’na redakte etme yetkisi de verildi. TBF Ödül ve Yardım Talimatı’nın sunulması ve görüşülerek oy birliği ile kabul edilmesinin ardından genel kurul çalışmaları sona erdi. Genel Kurullarda, 2007 yılında Kahramanmaraş’ta hakem kursu açılması ve 2008 Yılı’nda Belçika’daki Artistik Bilardo Şampiyonası’nda Kahramanmaraş Belediyespor Bilardocusu Hacı Arap Yaman’ın dünya şampiyonu olduğu bir kez daha teyit edildi.

ÖZDEMİR: ÇOK İŞ YAPTIK

Kahramanmaraş delegelerinin tam kadro ve il temsilcisi ile birlikte yer aldığı genel kurullarda Kahramanmaraş konuşulurken, iki delegenin de divanda yer alması Kahramanmaraş’taki bilardo sporunun ne kadar ileri düzeyde olduğunu gösterdi. Bu arada TBF Yönetim Kurulu Üyesi de olan Kahramanmaraş Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Talat Özdemir, genel kurulun sonunda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Türkiye’nin yükselen güneşi, Doğu Akdeniz’in incisi, Milli Mücadelemizin öncüsü Kahramanlar diyarı Kahramanmaraş’tan sizlere sevgi ve selamlar getirdik. Biz Kahramanmaraş olarak bilardoda son üç yılda çok büyük işler yaptık. Kahramanmaraş’ta ilk kez bir takımımız, benim de bir dönem başkanlığını yürüttüğüm ve halen de yönetim kurulu üyesi olduğum Kahramanmaraş Belediyespor, Süper Lig’de yer aldı. Bu olay hem Kahramanmaraş’ta hem de bölgemizde bilardo sporunun gelişmesine çok büyük katkı sağladı. Bir sporcumuz, Hacı Arap Yaman’ın Dünya Şampiyonluğuna ulaşması da yine yaptığımız en önemli faaliyetlerden biri olarak dikkati çekiyor. Kahramanmaraş’ta ve bölgede bilardo sporunun gelişmesi ve daha ileri düzeylere gelmesi için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Kahramanmaraş Belediyespor olarak milli takımlara kazandırdığımız sporcular, elde ettiğimiz başarılar bizim bilardo sporuna ne kadar önem verdiğimizin sadece birkaç göstergesi. Önümüzdeki yıllarda Kahramanmaraş’ta ulusal ve uluslar arası turnuvalar, şampiyonalar düzenlemeyi hedefliyoruz.”

AKŞAM POSTASI DA İZLEDİ

Öte yandan dün Ankara’da gerçekleştirilen TBF 1. Olağan Mali ve 1. Olağanüstü Ana Statü Tadilat Genel Kurullarını, Akşam Postası Yazı İşleri Sorumlu Müdürü Akif Arslan da izledi. Arslan, genel kurul sonrasındaki izlenimlerini şöyle aktardı:

“TBF Yönetim Kurulu Üyesi Talat Özdemir’in nazik daveti üzerine kendileri, Kahramanmaraş İl Temsilcisi Ahmet Oğulmuş ve Kahramanmaraş Belediyespor ile Gençlikspor Kulübü delegeleri ile birlikte genel kurulu izledim. Sporun insanları kaynaştırdığı, bütünleştirdiği gerçeğini bir kez daha gördüm. Kahramanmaraş’ta iki ayrı rakip olan iki ayrı kulübümüzün delegelerinin Özdemir ve Oğulmuş’un organizesinde tek araçta genel kurula gitmeleri, dikkat çekiciydi.

TBF’nin Kahramanmaraş’taki iki önemli ismi olan Özdemir ve Oğulmuş’un Kahramanmaraş’ta olduğu kadar Ankara’da da önemli işler yaptığını gözlemledim. Genel kurulda Halit Salman’ın divan başkan yardımcısı, Selçuk Çayır’ın divan katibi olmasında bu iki ismin çok büyük ağırlığı olduğunu gördüm. Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük illerin ağırlıklı delegeye sahip olduğu genel kurulda Kahramanmaraş’ın böylesine önemli görevler üstlenmesi, bir Kahramanmaraşlı olarak bana gurur verdi. Gıpta ile izledim. Arkadaşlarımızın böylesine önemli görevler üstlenmesinden gurur duydum.
Hem Ankara’ya giderken, hem Ankara’da ve hem de Ankara’dan dönerken iki kulübün delegelerinin birlik, beraberlik içerisinde olduğunu gözlemlerken; sporun insanları sahada, salonda, pistte, ringde, kulvarda rakip yapsa da, bu alanların dışında kenetlenmesini sağladığını görmek sporun evrensel ruhuna eşdeğer gelişmeler yaşatıyor. İnanıyorum ki, Kahramanmaraş olarak bu birlikteliği sağladığımız alanlarda genel merkezlerde, genel kurullarda ve diğer platformlarda daha çok söz sahibi oluruz.” ANKARA (AKŞAM POSTASI) (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2008, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66