Türk Taekwondosu Kahramanmaraş'a taşınıyor!

Türkiye Üniversiteler Taekwondo şampiyonası Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde yapılacak. Burada dereceye giren İtalya’da düzenlenecek olan dünya şampiyonasına katılacak.

Türk Taekwondosu Kahramanmaraş'a taşınıyor!

Kahramanmaraş’a Taekwondo alanında bir çok ulusal ve uluslararası başarı sağlayan Taekwondo Milli Takım Antrenörü ve Kıdemli Antrenörü Milli Sporcu siyah kuşak 5.dan Kerim Delle ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin girişimleri ile şampiyona Kahramanmaraş’ta yapılacak. 81 il üniversitesinin Taekwondo sporcularının katılacağı müsabakalar 17 Nisan Çarşamba günü başlayacak. Saat 14.00’da seremoni ile resmi açılışı gerçekleşecek müsabakalar yaklaşık 4 gün sürecek. 4 gün sonunda dereceye girecek ayrıca birinci olacak sporcular İtalya’da düzenlenen dünya üniversiteler Taekwondo şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

Konu hakkında bir açıklama yapan Kahramanmaraş’a Taekwondo alalında bir çok ulusal ve uluslararası başarı sağlayan Taekwondo Milli Takım Antrenörü ve Kıdemli Antrenörü Milli Sporcu siyah kuşak 5.dan Kerim Delle: “Kahramanmaraş Sütçü imam üniversitesinde yapılacak olan Türkiye üniversiteler Taekwondo şampiyonası K.S.Ü Yüksek okul müdürü Doç Dr Ünal Türkçapar, Taekwondo Federasyonu Gözlemcisi ve Teknik Direktör Doç. Dr. Şakir Bezci, TTF Türkiye Merkez Hakem Komite Başkanı Aydın Akpınar, M.H.K Başkan Yardımcısı Tuğrul Erdem, katılacak. Bir nevi Türk Taekwondo’sunun kalbi Kahramanmaraş’ta atacak. Bunun ayrı bir önemi ve anlamı var. Spor denildiği zaman akla sadece futbol geliyor. Önceki gün Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen organizasyonda Avrupa Güreş Şampiyonası grekoromen stil 130 kiloda Türkiye'den Rıza Kayaalp altın madalyanın sahibi oldu. Bu Türk sporcusunun her alanda ne kadar önemli işler yapabileceğinin en bariz göstergesidir. Taekwondo alanında bizde elimizden geleni yapacağız. Dünyaya adımızı yazdıracağız” dedi

Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67