Üzgün Fener'e büyük ceza geliyor!

Üzgün Fener'e büyük ceza geliyor!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu bugün yapacağı kritik toplantıda Trabzonspor maçından sonra çıkan olayları masaya yatıracak. Fenerbahçe'ye en az üç maç seyircisiz oynama ve ağır para cezası verileceği ileri sürüldü.

Trabzonspor maçından sonra yaşanan olaylar nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Fenerbahçe'ye verilecek cezada, temsilcilerin statta yapılan anonsla ilgili saptamaları önemli rol oynayacak.

Bursaspor-Beşiktaş maçının 2-2 bittiği yolunda yapılan anonsun ardından sahaya 5 bin civarında taraftarın girdiğini rapor eden temsilcilerin, bu anons olmasaydı Trabzonsporlu futbolcu ve teknik adamların saldırıya uğrayabileceği yolunda görüş belirttikleri öğrenildi.

Temsilciler Avni Özcan, Hakkı Köklükaya ve Bayram Koman'ın raporlarını bugünkü toplantıda değerlendirecek olan PFDK, söz konusu saptamayı kayda değer bulursa, yapılan anons, Fenerbahçe'ye verilecek cezada indirime neden olabilecek.

Sarı-lacivertli kulübe en az üç maç seyircisiz oynama ve ağır para cezası verilebileceği ileri sürüldü. Raporlarda güvenlik zaafiyetine dikkat çekildi ve koltukların ateşe verilmesi yüzünden 30-40 kişinin yanma tehlikesi geçirdiği vurgulandı.

PFDK olaylarla ilgili emniyetten rapor ve görüntü istenmesine karar verirse, olası cezalar gelecek haftaya kalacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2010, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73